niedziela, 8 października 2017

współpraca z WFW


Warszawska Firma Wydawnicza - ponad 900 wydanych tytułów, unikalne możliwości promocji, ogólnopolska dystrybucja.

Bardzo się cieszę że udało mi się nawiązać współpracę z tym Wydawnictwem, w minionym tygodniu dotarła do mnie paczka wypełniona aż 5 książkami. Październikowe plany czytelnicze ulegają więc reorganizacji. Sądząc po opisach, każda z tych książek ma w sobie coś co mnie zainteresuje, liczę na dobrą literacką ucztę, a wam przedstawiam te tajemnicze tytuły:



Początek lat osiemdziesiątych XX wieku, Warszawa, miasto przedstawione z osobliwościami okresu schyłku PRL-u. Na kartach powieści został przywołany specyficzny klimat i atmosfera tamtych dni: środowisko młodych ludzi, dzisiejsi czterdziesto-, pięćdziesięciolatkowie, ich ówczesne problemy, sposób na życie i borykanie się z codziennością. Na pozór beztroskie spędzanie czasu wydaje się niczym niezakłócone, chwile płyną podobnie jak wielu ich rówieśnikom pod innymi szerokościami geograficznymi. Tylko miejsce i czas, w jakim biegną wypadki, ograniczają bądź narzucają bohaterom sposób postępowania, a zaistniałe okoliczności wymuszają feerię określonych zachowań. Kacper, student politechniki – koneser, entuzjasta rockowej muzyki, poznaje przypadkowo nieco starszą od siebie kobietę. Magda jest matką kilkuletniego chłopca i wydaje się, że jej życie osobiste jest w pełni ustabilizowane. Jej mąż pracuje za granicą i z niewiadomych bliżej powodów chwilowo zaniechał kontaktów z pozostawioną w kraju rodziną. W wyniku starań chłopaka między dwojgiem nawiązuje się romans, który przeradza się w głębokie uczucie. Wydarzenia przedstawione na kartach powieści związane z rozkwitem miłości pomiędzy głównymi bohaterami przeplatają się z wątkami na kanwie wydarzeń społecznych, które miały miejsce w tamtym okresie. Narodziny „Solidarności”, wybuch niezadowolenia z warunków życia i nadzieja na poprawę jutra determinują postępowanie bohaterów i nadają dynamiki wypadkom.


Lubię takie życiowe historie, osadzone w konkretnym czasie historycznym.


Tomasz, właściciel księgarni w niewielkim, spokojnym i na pozór bezpiecznym miasteczku zostaje posądzony o próbę zamordowania swojej dziewczyny. Nagle wokół niego zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a znani ludzie zachowują się w sposób nieprzewidywalny. Nawet jego ukochany pies chce go zagryźć. To dopiero początek tajemnicy, za rozwiązanie której słono zapłaciłaby każda organizacja terrorystyczna i wojsko.

Tajemniczy klimat to jest to!


Drogi Czytelniku!
Jeśli skłaniasz się ku przekonaniu, że Miłość należy się każdemu z nas, jak przysłowiowemu… micha, to być może masz rację. Jeśli przy tym uważasz, że w ciągu bardziej lub mniej udanego życia większość z nas doświadcza Miłości, to, choć przykro mi to stwierdzić, muszę przyznać, że wszystko wskazuje na to, że jest inaczej. Doświadczamy wiele, a czasem nawet bardzo wiele. Doznajemy uczuć, emocji, a nawet szalonych namiętności, ale niestety – Miłością to nie jest! Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się, co to jest, a jednocześnie spróbować wejść na drogę poszukiwań – Miłości, to prawdopodobnie powinieneś tę książkę przeczytać. Gdybyś jednak w trakcie lektury uznał, że poruszana problematyka w części, a może nawet w całości, rozmija się z twoim pojmowaniem świata i Miłości, to bez najmniejszych oporów i bez zbędnego odwlekania w czasie odłóż książkę na półkę lub ofiaruj ją… komu tylko zechcesz. Nie można bowiem wykluczyć, że twoje poszukiwanie Miłości, na drodze indywidualnego doświadczania życia, musi jeszcze jakiś czas trwać. Autor zastrzega, że dosadne słownictwo z elementami wulgaryzmów oraz opisy burzliwych scen erotycznych nie są zabiegiem literackim, służącym do pozyskania mniej wybrednego czytelnika, ale przeciwnie: adresowane są do prawdziwych smakoszy tematu, jako odzwierciedlenie faktycznej głębi opisywanej problematyki.
Z wyrazami szacunku
Autor

Zapowiada się ciekawie.


Epicka opowieść o czterech pokoleniach rodziny z II wojną światową i PRL-em w tle. Historia rodzinnych relacji i czasem trudnych losów, zwykłej codzienności i odświętnych radości, opowiedziana przez wnuczkę kowala Jakuba i jego żony Zofii. W losach tej rodziny odnajdą swoją historię kolejne pokolenia Polaków, te wychowane jeszcze przed wojną, ale i te urodzone w latach 70. XX wieku. Autorka opowiada o swoich bliskich z niezwykłą kobiecą wrażliwością, czerpiąc z doświadczeń swojej matki, babki i córki.

Kolejny raz historyczne tło - ale wiecie że taką tematykę książek lubię najbardziej.


Łucja ma około trzydziestu lat, dwoje dzieci, męża i posadę nauczycielki w prowincjonalnej szkole. Nie wie, czego chce, wie za to, że jest prymuską, umiarkowaną pedantką, ma osobowość narcystyczną i nienawidzi romansów. Wiedzie spokojne życie matki i żony, przetykane przebłyskami refleksji nad pytaniem o to, czy jest szczęśliwa. Wszystko zmienia się jednak, gdy pewnego dnia postanawia zalogować się na portalu społecznościowym, gdzie odnajduje swoją szkolną Miłość sprzed lat ...

Intryguje mnie ten tytuł ;)

Która z książek najbardziej was zainteresowała? Recenzję, którego tytułu chcielibyście najpierw przeczytać?


9 komentarzy:

  1. Bardzo ciekawi mnie "Niepewność". Opis tej książki brzmi intrygująco.

    OdpowiedzUsuń
  2. "3 Anny w kapeluszach" - recenzję tej książki chyba chciałabym poznać w pierwszej kolejności. Gratuluję nowej współpracy i życzę, żeby była owocna. A póki co wszystko na to wskazuje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Za wszystko i za nic"! Gratuluję Ci wspaniałej współpracy i życzę kolejnych! ♥♥♥

    OdpowiedzUsuń
  4. o żadnej z tych książek jeszcze nie czytałam, dlatego ciekawią mnie Twoje recenzje. :)

    OdpowiedzUsuń