czwartek, 29 lipca 2021

 TYTUŁ: Szósty zmysł

AUTOR: Katarzyna Gacek

ILUSTRACJE: Aneta Fontner-Dorożyńska

WYDAWNICTWO: Znak emotikon

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON: 303Połowa wakacji za nami, czas więc na recenzję piątego tomu rewelacyjnej serii Supercepcja. Bo gdy tylko słyszę marudzenie "mamo, nudzi mi się!" to podsuwamy dziewczynom jakąś fajną książkę. Gabi wpadła na pomysł by przed premierą tomu 6 odświeżyć sobie wcześniejsze 5, a my z Lidką szczęśliwie dotarłyśmy do zakończenia "Szóstego zmysłu".

Tom 5 to bezpośrednia kontynuacja tomu 4 i bardzo ważne jest by czytać od początku. Po pierwsze aby zżyć się z bohaterami, po drugie by śledzić trzymającą w napięciu akcję. Nie ma co sobie spoilerować i stracić połowę przyjemności z czytania. 

Mimo starań policji Tymon się nie odnalazł. Dzieci bardzo zaangażowały się w akcję poszukiwawczą, według rodziców aż za bardzo. Ale Janek, Klara, Julka i Zosia nie dadzą za wygraną.

Samotna wyprawa Julki budzi sporo emocji. Dziewczynka bardzo dobrze przygotowała się do tajnej misji, dopracowała plan. Mimo że miała świadomość niebezpieczeństwa najważniejsze dla niej było odkrycie gdzie jest Tymon. Przyjaźń nade wszystko! Niestety akcja zakończyła się poważnymi kłopotami. Zosia i Janek układają nowy plan, ale nie muszą realizować go tylko we dwoje. Jeśli odnajdą dziecko szóstej mamy wtedy ich siły znacznie się wzmocnią.

Do grona przyjaciół dołączyła Aurelia. Dziewczynka przeczuwała, że wydarzy się coś złego. Przyjechała z mamą do Polski z dalekiej Australii.  Prawda o superzmysłach mocno ją zaskakuje, ale czeka na nią jeszcze jedna poważna niespodzianka.

Akcja się zagęszcza. Odkrycie nad czym pracowała docent Radzanowska i jej pomocnicy budzi spory niepokój. Eksperymenty nad ludzkimi zmysłami nie mogą prowadzić do niczego dobrego. 

Papuga jak każde zwierzę które widnieje na okładce poszczególnych książek serii ma dość ważne znaczenie. Jest też sympatycznym elementem, który jeszcze bardziej skupia uwagę młodych czytelników.

W tym tomie sporo się dzieje, autorka bardzo zaskakuje rozwiązaniami fabularnymi. Zwarty akcji w tej książce na prawdę wbijają w fotel. Tę część czyta się dosłownie na jednym oddechu, byle tylko dotrzeć do rozwiązania sprawy. Czy dzieciom uda się opuścić tajne laboratorium, czy policja wpadnie na jakiś trop? 

Na większość pytań nie dostaniemy odpowiedzi. Trzeba poczekać na tom 6, który jest już dostępny w sprzedaży. 

Kilka słów od Gabi (11 lat):

Najbardziej podobało mi się to że miałam rację co to znaczy szósty zmysł. Ale dałam się zaskoczyć podobnie jak Aurelia dodatkową osobą w grupie (nawet nie wiecie jak musiałam ją przekonywać by nie zdradziła Wam dość istotnego szczegółu). To co się tutaj dzieje jest świetne, mega szybko się czyta, akcja podąża bardzo szybko. Uwielbiam te książki.

Lidka ( 9 lat) ja to najbardziej lubię czytać rozmowy na czacie i oglądać ilustracje które bardzo tutaj pasują. Cała akcja jest dobrze opowiedziana bo cały czas coś się dzieje i bywa niebezpiecznie.

Z niecierpliwością czekamy na wielki finał tej historii.  Polecamy !

Tom 1 Początek

Tom 2 Podwójny spisek

Tom 3 i 4 Sekret ulicy Ciemnej i Porwanie


8 komentarzy:

 1. Fajnie, że dziewczynkom się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam tej serii Supercepcja, ale widzę, że dzieciom się podoba i warto po nią sięgnąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. książka dla nas jeszcze zbyt dorosła, ale będę miała ją na uwadze :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno szybko się nie zestarzeje, więc warto poczekać aż dzieci nieco podrosną.

   Usuń
 4. Nie znam tej serii, bo mam już duże dzieci, natomiast takie recenzje i polecenia przydają mi się, kiedy szukam prezentów dla dzieci znajomych, czy dla kogoś z rodziny. Jeżeli dzieciom się podoba, to będę miała tę serię na uwadze.
  Irena- Hooltaye w podróży

  OdpowiedzUsuń
 5. super że czas na czyanie nei ejst stracony, tresć sie podoba a wielką radością będzie kolejna część.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli najlepiej zapewne zacząć od 1 części? Bardzo się one ze sobą wiążą? czy można od razu zacząć od 6?

  OdpowiedzUsuń