piątek, 15 października 2021

Wróć przed zmrokiem

 TYTUŁ: Wróć przed zmrokiem

AUTOR: Riley Sager

WYDAWNICTWO: Mova

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON: 474


Lubicie opowieści o duchach? Sięgacie często po horrory? Szukacie w powieściach wątkiem paranormalnych?

Nawet jeśli nie odpowiecie twierdząco na żadne z tych pytań to chciałabym was zaprosić do Baneberry Hall domu, w którym na prawdę działy się dziwne życie.

Ewan Holt napisał książkę która przyniosła mu sławę, ale zniszczyła mu życie. Opisał 21 dni, które spędził z żoną i córką w ich nowym domu. Domu, który miał już swoją historię, w którym doszło do niejednej tragicznej śmierci. Ten dom pamięta...

Każdy dom ma swoją historię i sekrety. Niektóre są na prawdę przerażające. 

Maggi Holt wraca do Baneberry Hall, które w pośpiechu opuściła z rodzicami 25 lat wcześniej. Dziewczynka słyszała głosy, widziała tajemnicze postacie, krzyczała ze strachu. Jej matka zrzuciła to na karb stresu związanego z przeprowadzką, ojciec też doświadcza niewytłumaczalnych zjawisk, a wszystko to przedstawił w bestsellerowej powieści. Maggie nie pamięta tych wydarzeń, wierzy że ojciec wszystko zmyślił by zdobyć sławę, teraz kobieta chce odkryć prawdę.

Krótkie rozdziały pisane z perspektywy Maggi przeplatane fragmentami powieści jej ojca tworzą wciągającą lekturę. Dreszczyk emocji gwarantowany, a zakończenie świetnie współgrało z całością i było tym co lubię najbardziej! 

Ogólnie nie jestem strachliwa i takie historie budzą we mnie pobłażliwy uśmiech. Tym razem było jednak inaczej. Podziwiam Maggi, że została w tym domu dłużej niż jedno popołudnie, że kolejne odkrycia które zbliżały ją do prawdy nie sprawiły że uciekła stamtąd z głośnym krzykiem.

Mroczny klimat, historia o duchach, niewyjaśnione morderstwa, piętno przeszłości - zdecydowanie te elementy wpiszą się idealnie w jesienny klimat długich wieczorów, z zacinajacym deszczem i huczącym za oknem wiatrem. Przeczytajcie!


7 komentarzy:

 1. Chodź książek z duchami zbyt wiele nie czytam, bo za bardzo za nimi nie przepadam, to ta naprawdę mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że może spodobać się siostrze. Już wcześniej zwróciła na nią uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 3. jakoś nie porwała mnie ta historia, ale też nie mam ostatnio nastroju na takie klimaty. Na pewno polecę mojej mamie, która zaczytuje się w takich powieściach

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię horrory - traktuję je jak bajki dla dorosłych na dobranoc (cóż, bajki dla dzieci to też często horrory ;) ). Ta książka może być rzeczywiście wciągająca - sprawdzę!

  OdpowiedzUsuń
 5. super że autorce udało się wywołać w Tobie niezwykłe emocje, mroczny klimat to na czasie ksiąka:)

  OdpowiedzUsuń
 6. To zdecydowanie lektura dla mnie. Idealna na obecną aurę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi interesująco, klimaty w sam raz na ponure, jesienne wieczory.

  OdpowiedzUsuń