sobota, 22 stycznia 2022

Wyspy szczęśliwe

 TYTUŁ: Wyspy szczęśliwe

AUTOR: Wioletta Sawicka

WYDAWNICTWO: Prószyński i S-ka

ROK WYDANIA: 2021 (2017)

LICZBA STRON: 556Tę książkę już od bardzo dawna polecała mi Monika (kanapa literacka), a niedawno przypominały mi dziewczyny z bloga pojedźtam. Teraz przy okazji wznowienia zabrałam się za czytanie.

Joanna wraca z córką z wakacji, już nie może się doczekać aż wtuli się w ramiona męża. Niestety Tomasz na nie nie czeka, za to w domu Joanna zastaje przykrą niespodziankę. Wszystkie sprzęty zostały opieczętowane przez komornika. Świat kobiety runął niczym domek z kart, Tomasz zniknął, a po nim zostały tylko długi. Firma którą prowadził zarejestrowana była na Joannę, a teraz o spłatę zaległości domagają się wierzyciele.

Dom zostaje zlicytowany, Joanna musi szybko znaleźć nowe lokum i pracę. Trochę pomaga jej wujostwo, ale dług opiewa na kilkaset tysięcy.

Marta w 1945 roku była świadkiem śmierci swojej mamy i sióstr. Całą rodziną uciekali przed Sowietami. 9 letnia wówczas dziewczynka przez trzy dni leżała na mrozie, między trupami czekając na ratunek. Teraz jest staruszką ale cieszy ją każdy dzień życia. Marta mieszka w domku na Mazurach, w domku który przyciąga ludzi jak magnes. Mieszkają tutaj Teresa, Wiktor i Maryla - każde z nich nosi ze sobą brzemię przeszłości. Codziennie wpadają Pułkownik i Matylda, z Warszawy przyjeżdża Karol Dębski z żoną. Cała ta grupa założyła fundację "Kocham cię życie!" i wspiera potrzebujące dzieci.

Losy Marty i Joanny przecinają się w niezwykły sposób. Dobry los maczał tutaj swoje palce.  Rozmowy tych dwóch kobiet dają nieźle do myślenia.

"Nie ma większego bogactwa i szczęścia nad życie, które najbardziej docenia ten, kto je kończy. A podwójnie szczęśliwy ten, kto ma obok siebie drugiego człowieka."

Pomimo przeciwności z którymi muszą mierzyć się bohaterki ta książka pełna jest dobrych emocji, ludzi-aniołów i uczucia które pojawi się nieoczekiwanie. Czytało mi się tę powieść cudownie, ponad 500 stron bardzo dobrej obyczajówki, takiej która trafia prosto w serce, która zaskakuje zwrotami akcji, która niesie nadzieję.

Czytajcie, teraz książka w bardzo dobrej cenie. A powieści dla kobiet znajdziecie w mojej ulubionej księgarni internetowej Taniaksiążka.pl

9 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię pozytywne emocje w tego typu książkach. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło spędziłam czas z tą powieścią i czekam na kolejny tom serii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powieści obyczajowej nie czytałam już dawno. Przy okazji przejrzę ten tytuł w empiku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ ciekawa fabuła, podejrzewam, że spodobała by się i mi, a rzadko sięgam po obyczajówki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. widziałam już parę recenzji tej książki i choć historia wydaje się interesująca, boję się, ze za bardzo bym ją przeżyła

  OdpowiedzUsuń
 7. Wieczory nadal długie więc taki gabaryt nie jest straszny, a historia widzę na prawdę warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń