piątek, 22 kwietnia 2022

Ukochane dziecko

 TYTUŁ: Ukochane dziecko

AUTOR: Romy Hausmann

WYDAWNICTWO: WAB

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 378Nie mogę tej recenzji zacząć innymi słowami niż: ależ to było dobre! Pełnokrwisty thriller, pełen napięcia, niepewności i zwrotów akcji.

Jasmin udaje się uciec z szałasu w lesie. Była tam więziona przez cztery miesiące, razem z nią uciekła mała dziewczynka. Kim jest Hannah, która wygląda kropka w kropkę jak Lena, która trzynaście lat wcześniej zaginęła.

Rodzice Leny już trzynaście lat próbują odnaleźć córkę, jej ojciec pisze do gazet by cały czas temat istniał w świadomości społeczeństwa. Od lat policja nie posunęła się w śledztwie, aż do dziś kiedy na oddział ratunkowy trafia kobieta z blizną na czole. 

Hannah to bardzo inteligentna dziewczynka, zna definicje wielu zjawisk, potrafi opisać emocje, nie rozumie jednak kontekstu, nie potrafi odnaleźć się w świecie. Prawda o tym dziecku okazuje się szokująca. 

Początek książki to strzępki wydarzeń przedstawione z perspektywy kilku osób. Pozornie nic ich nie łączy, ale gdy zaczynają wskakiwać na właściwe miejsce, gdy wyłania się z tego przerażający obraz czyta się z zapartym tchem. To taka książka gdzie podczas czytania popędzałam sama siebie ;) ta powieść przykuła moją uwagę w stu procentach. 

Czy ucieczka to koniec koszmaru? Czy odzyskawszy wolność Jasmine odzyskała samą siebie? Kobieta uciekła swojemu oprawcy, prawdopodobnie go zabiła, musi teraz stanąć na nogi, a przecież jest jeszcze Hannah i jej brat niczemu nieświadome dzieci, dla których szałas był domem, a ona była dla nich mamą.

Ten thriller zaczyna się tam, gdzie inne się kończą! To zdanie trafia w punkt i idealnie opisuje tę powieść. Ja jako wielbicielka thrillerów jestem zachwycona i będę bardzo polecać. Emocje i napięcie na każdej stronie, próba połączenia faktów i zakończenie które zaskakuje. W mojej ocenie to najlepszy debiut 2022!


10 komentarzy:

 1. Czekam na swój egzemplarz tej książki. Jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z największą przyjemnością skuszę się na tę lekturę, już pobrałam sobie wersję audio.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie się z nią zapoznaję i już nie mogę doczekać się jej zakończenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie zaciekawiła ta książka. Chętnie przeczytam. Dzięki za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi bardzo ciekawie, również chętnie sięgam po różnego rodzaju thrillery.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dlaczego jeszcze tego nie czytałam? :) Widzę, że to idealna książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń