sobota, 6 sierpnia 2022

Wojownicy i czarodzieje

 TYTUŁ: Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę.

AUTOR: Cressida Cowell

WYDAWNICTWO: Znak emotikon 

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 392Moją córkę pochłonęły wakacje! I zupełnie nie ma się co dziwić, więc książki są trochę na dalszym planie. 

Powieści pełne magii, mrocznych zakątków, tajemniczych postaci wciągają bez reszty. W powieści Crassidy Cowell dostajemy to wszytko już od pierwszych ilustrowanych stron. 

Xar to Czarodziej, który nie ma czarodziejskich mocy. Jest synem maga Enkanzo, władcy Czarodziejów i mimo ukończenia 13 lat jego moc nadal pozostawała uśpiona. Chłopiec uwielbiał łamać zakazy, często ponosił go ferwor zabawy - zdecydowanie był kumplem jakiego chciałoby się mieć. By zdobyć magiczne moce spróbuje złapać Wiedźmę. 

Wish to księżniczka Wojowników, potężnego rodu który skutecznie broni się przed magią. Żelazny Gród to najlepiej strzeżona warownia, a jednak pod osłoną nocy wymyka się z niej dziewczynka. Wish szuka łyżki (!). Duża żelazna łyżka stołowa żyje, a w świecie wojowników przecież zakazano magicznych przedmiotów. 

I Xar i Wish zupełnie nie pasują do miejsca w którym się wychowali. Są inni. Nawet najbliższym trudno zaakceptować ich odmienność. Co stanie się kiedy Xar i Wish spotkają się na polanie w Strasznym Gaju? Przecież pochodzą z rodów które się nienawidzą, przecież są tylko dziećmi, przecież wiedzą że nie pasują do świata w którym żyją...

Pełna dynamiki akcja, humor sytuacyjny, cięte riposty i bohaterowie którzy budzą wiele sympatii. 

Ja do książki zaglądałam Gabrysi przez ramię. Przewertowałam całość, grafiki zdecydowanie przykuwają uwagę i w wolnej chwili chcę poznać tę historię. 

Gabi (12 lat): lubię gdy wydarzenia szybko po sobie następują, gdy cały czas coś się dzieje. Xar łatwo pakuje się w kłopoty, robi to co zakazane i sprawia mu to frajdę. Wish polubiłam bardziej za jej odwagę i dążenie do niezależności. Początek ich znajomości nie należał do najłatwiejszych, ale o ich perypetiach na prawdę dobrze mi się czytało. Lubię takie magiczne historie, gdzie nie wiadomo co może wydarzyć się na kolejnej stronie.

Czy ta recenzja ⬆️ Was przekonuje? Rekomendowany wiek czytelników to 9+ i tak faktycznie jest, dzieciaki będą zachwycone, jak przypuszczam dorośli też. 


5 komentarzy:

 1. Zapewne mojej siostrzenicy zaczną się interesować takimi książkami już za chwilę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mojej Kalinki to jeszcze za wcześnie, ale książkę już mamy na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytałabym tego typu ksiazke :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obawiałam się jej objętości, ale dwie pochłonęłam w kilka godzin.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubimy takie tytuły, na pewno rozejrzymy się i za tym!

  OdpowiedzUsuń