poniedziałek, 12 grudnia 2022

Pasujemy do siebie

 TYTUŁ: Pasujemy do siebie

AUTOR: Emma Lord

WYDAWNICTWO: Young

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 396

Jak często sięgacie po książki młodzieżowe? Ja raczej rzadko ale coś mi się wydaje że będzie się to zmieniało. Gabi wyrasta z literatury dziecięcej, a podsuwając jej książki chciałabym mieć pewność że są odpowiednie dla jej wieku. A jeśli chodzi o młodzieżówki to może być z tym różnie. 

Tym razem jednak trafiłam na powieść którą postawię córce na regale. Bo to taka książka w której z pewnością się odnajdzie (za rok czy dwa), powieść że tak powiem bezpieczna dla młodszej młodzieży bez przemocy i scen erotycznych. 

Przygotowując projekt do szkoły na temat swojej rodziny Abby i jej przyjaciele wysyłają do badania swoje próbki DNA. Leo nie znajduje swojej biologicznej rodziny, ale Abby dowiaduje się że ma siostrę. Savvy też mieszka w Seattle. Dziewczyny spotykają się w tajemnicy przed rodzicami i próbują ustalić dlaczego starsza z nich została oddana do adopcji. Obie nastolatki wyjeżdżają na obóz letni, tam mają okazję lepiej się poznać i odkryć mroczne sekrety rodzinne. Gdy ich fortel wyjdzie na jaw rozpęta się małe piekło, bo sytuacja okazuje się być bardzo skomplikowana. 

To na prawdę przyjemna młodzieżówka. Taka idealna dla dzieciaków w wieku 15+, które próbują dostosować nową dojrzewającą wersję siebie do rzeczywistości. Kiedy najlepszy przyjaciel przestaje być tylko przyjacielem i kiedy ma się świadomość że dotychczas budowana relacja może się zawalić. Próba osiągnięcia kompromisów na linii dziecko - rodzice, próba ogarnięcia szkoły, zajęć dodatkowych, spotkań z przyjaciółmi i pasji. Odkrycie że mimo iż jesteśmy różni to możemy znaleźć płaszczyznę porozumienia. Nastolatki mierzą się z problemem tożsamości, tutaj bohaterki miały trochę bardziej złożony sytuację, ale wszystkie rozmowy które przeprowadziły dały do myślenia, pokazały jaki wulkan emocji buzuje w nastoletnich umysłach. I że czasami trzeba upuścić parę

Dla mnie taka książka to mały powrót do przeszłości ale też takie przypomnienie że moja córka dorasta i wkrótce będę miała w domu taką chodzącą bombę zegarową pełną emocji. 

Więcej książek dla młodzieży na taniaksiazka.pl jeszcze zdążycie dokupić przed Gwiazdką 🎁🎄


6 komentarzy:

 1. Jakbym czytała o mojej nastoletniej siostrzenicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po czystą młodzieżówkę bardzo rzadko. Częściej zdarza mi się w połączeniu z fantastyką. Wydaje się wartościową książką dla osób w przedziale, który wskazałaś.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć że to książka bezpieczna dla młodszej młodzieży. Dzięki za sprawdzenie! i polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że takie książki dla młodych ludzi są wydawane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że będę polecać ją nastoletnim odbiorcom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię czytać dobre młodzieżówki, a ta taka się wydaje być, chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń