czwartek, 27 kwietnia 2017

Roma i Amor

TYTUŁ: Roma i Amor

AUTOR: Jerzy Zieliński

WYDAWNICTWO: Psychoskok

ROK WYDANIA: 2015

LICZBA STRON: 180


Opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach. Roma to kobieta, której przeżycia, fascynacje i rozterki wynikają z jej szokujących pomysłów i zaskakujących życiowych decyzji, a także  prześladującego ją pokręconego losu.

Roma to kobieta doświadczona przez życie, 8 lat trwała w małżeństwie z niewidomym, o 25 lat od siebie starszym Igorem. Mąż mimo swojego kalectwa znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Romę z tego koszmaru uwolniła dopiero śmierć Igora.
Kobieta odzyskała wolność i rozpoczęła nowe życie, otwarła się również na miłość. Akcja toczy się spokojnie i leniwie w otoczeniu mazurskiej przyrody. Ciekawie robi się dopiero w rozdziale zatytułowanym "Surogatka". Pomysły Romy, decyzje podejmowane pod wpływem impulsu są zaskakujące i budzą w czytelniku mieszane uczucia.
Ta niewielka książeczka to opowieść obyczajowa, poruszająca wiele intrygujących tematów: niełatwy związek z osobą niewidomą, chęć posiadania dziecka i walka w sądzie o prawo do opieki. Mimo ważności tych tematów czegoś mi w tej książce brakowało, może głębszej analizy emocji i uczuć których doświadczają bohaterowie.
Roma zbyt szybko przechodzi do porządku dziennego nad tym co przynosi jej los... Nie wyciąga wniosków by nie popełnić podobnych błędów w przyszłości. Uparcie jednak wierzy że kiedyś przyjdzie spokój i szczęście.

Polecam wam tę książkę ze względu na przesłanie które w sobie niesie.

Jest to 32 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja kwiecień
*olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa.pl kwiecień
* #czytambopolskie , na blogu poligon domowy (kwiecień

1 komentarz:

  1. Mąż kaleka i jeszcze się znęcał? O czymś takim jeszcze nie czytałam. Już sam temat wyzwala wiele emocji, a jednak wspominasz, że książce czegoś brakowało. Chyba więc sobie ją odpuszczę.

    OdpowiedzUsuń