środa, 3 maja 2017

Immunitet

TYTUŁ: Immunitet

AUTOR:  Remigiusz Mróz

WYDAWNICTWO: Czwarta Strona

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 644


Czwarte spotkanie z duetem prawniczym. Rewizja zakończyła się w takim momencie, że można było mieć obawy co do przyszłości pani adwokat. Chyłka jednak ma się dobrze i rzuca się w wir pracy prowadząc sprawę w której nic nie jest oczywiste.

Zgłasza się do niej znajomy z czasów studiów najmłodszy sędzia Trybunału Konstytucyjnego Sebastian Sendal.  Zostaje on oskarżony o zabójstwo, do którego doszło kilka lat temu w Krakowie. Sędzia nie przyznaje się do winy i utrzymuje że został wmanewrowany w tą sprawę z pobudek politycznych. Chyłka wietrzy spisek i wraz z Kordianem robią wszystko by wybronić klienta.

W książce można liczyć na zwroty akcji, nieczyste zagrania i polityczne intrygi. Ktoś kłamie, a prawdy można się dowiedzieć tylko przez umiejętne przyciśnięcie świadka do muru.
Chyłka i Oryński kolejny raz wchodzą na grząski grunt:
Gdyby nie zasady etyki zawodowej i zakaz działania na szkodę klienta, wyciągnąłby telefon i zadzwonił na najbliższy komisariat policji. Był to jeden z tych momentów, kiedy uświadamiał sobie, że wybrał karierę która potrafiła  się okazać naprawdę parszywa.”

Oprócz sprawy którą prowadzą Chyłka i Zordon dowiadujemy się coś niecoś o Joannie. Uchyla ona przed Kordianem drzwi do swojej przeszłości która rzutuje na teraźniejszość. Przyszłość jednak może nas jeszcze zaskoczyć.

Sprawa która się toczy jest intrygująca i przyznam się że dałam się zwieść teoriom spiskowym. Seria utrzymuje swój poziom, jednak moją ulubioną książką pozostaje nadal Rewizja. Cieszy mnie, że to jeszcze nie koniec, czekam zatem na Inwigilacje, a wam polecam cały cykl o Chyłce.Jest to 35 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja 
*olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa.pl maj
* #czytambopolskie , na blogu poligon domowy (maj)
*grunt to okładka <klik>

7 komentarzy:

 1. Widzę, że w weekend majowy nie próżnowałaś :) Na tę książkę mam ogromną chęć i zazdroszczę Ci, że masz ją już za sobą. Czytałam jedną książkę Mroza i bardzo przypadła mi do gustu. Sama nie wiem, czemu jeszcze nie sięgnęłam po więcej. Musze to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. weekend majowy to raczej walka z weną by napisać recenzję, a na czytanie przy tej pogodzie niestety nie było wiele czasu.
   Ja dałam sie przekonać do serii o Chyłce, planuje również Behawiorystę przeczytać

   Usuń
 2. "Inwigilacja" czeka u mnie na półce, a ja mimo iż nie czytałam cyklu z Forstem - kupiłam najnowszą na czytnik. ;) Oczywiście dostępna będzie 10 maja. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie się dziś dowiedziałam że moja biblioteka nie ma jeszcze inwigilacji więc przyjdzie mi trochę poczekać. Serii z Forstem chyba nie będę czytała

   Usuń
  2. Podobno jest świetna, a mnie ostatnio kręcą nieco mocniejsze wrażenia. ;) Zobaczymy. ;)

   Usuń
  3. na mocniejsze wrażenia będę już jutro miała świetną propozycję. Garść popiołu okazała sie fenomenalną książką

   Usuń
 3. Czytam wszystko co wyjdzie spod pióra Mroza.

  OdpowiedzUsuń