wtorek, 22 lutego 2022

Niestosowne zachowanie

 TYTUŁ: Niestosowne zachowanie

AUTOR: Vi Keeland

WYDAWNICTWO: Niegrzeczne książki

ROK WYDANIA: (2020) 2022

LICZBA STRON: 430Już od dawna chciałam sięgnąć po którąś z powieści Vi Keeland. Czytałam zbiór opowiadań pisany w duecie z Penelope Ward i było całkiem przyjemnie :) 

Luty jak już wiecie jest u mnie na wskroś romantyczny i ta książka okazała się strzałem w dziesiątkę 🥰

Ireland została zwolniona z pracy, za filmik który jej przyjaciółka opublikowała na Instagramie. Została o tym poinformowana listownie po powrocie z urlopu. Rozgoryczona kobieta, znieczulona butelką wina wysyła list do dyrektora generalnego. Między nimi dochodzi do wymiany kilku maili, niestety Ireland zostaje bez pracy.

W dniu w którym przychodzi odebrać z biura swoje rzeczy poznaje w kawiarni niezłego przystojniaka. Jak się okazuje to Grant Lexington szef wszystkich szefów w firmie w której pracowała i do którego wysyłała wiadomości. 

Ciąg dalszy może i jest łatwy do przewidzenia, ale czytało się wyśmienicie. Błyskotliwe dialogi, docinki, przekomarzania, droga do zbudowania związku nie jest łatwa. Grant od siedmiu lat umawia się z kobietami tylko na seks, nie angażuje się, jest dżentelmenem owszem, ale nie chce związku. Odkąd poznał Ireland jest inaczej. 

Dzięki retrospekcjom poznajemy szczegóły z życia Granta. Jako dziecko był adoptowany, a jego rodzice prowadzili dom zastępczy. Zakochał się w dziewczynie, która przebywała u nich tymczasowo. Pierwsza miłość, pierwsze poważne decyzje i ich konsekwencje.

Lektura z lekkiego romansu staje się pełną emocji lekturą. Relacja między głównymi bohaterami (których polubiłam od pierwszych stron), zwroty akcji, namiętne sceny, wszystko idealnie wyważone. Nie ma przesytu scen erotycznych (za to ogromny plus), jest budowa relacji, jest codzienność i rozmowa. 

Ja jestem tą książką oczarowana, idealna romantyczna lektura. I ten pan na okładce 🤩 rozmarzyć się można. 

Polecam, a innych miłosnych historii szukajcie w księgarni Tania książka na półce romanse

8 komentarzy:

 1. Zazwyczaj nie czytam tego typu książek, ale ta mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze, że są emocje. To mnie bardzo zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli taka lekka, babska lektura - wiem, komu ją polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że nie tylko romans jest kanwą tej powieści. Mimo to nie jest to książka, po którą sięgnę, przynajmniej nie teraz. Jak już to poczeka na lato.

  OdpowiedzUsuń
 5. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki i polecę jej też tę publikację.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka może nie dla mnie - ale najważniejsze, że Tobie się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ksiazka naprawdę bardzo fajna. Taki romansik fajnie się pewnie czyta ;)

  OdpowiedzUsuń