piątek, 31 marca 2023

Chcę twojego życia

 TYTUŁ: Chcę twojego życia

AUTOR: Amber Garza

WYDAWNICTWO: Marginesy

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 324

Kelly Medina mieszka sama w wielkim domu, mąż wraca z pracy tylko na weekendy, syn wyjechał na studia. Kobieta próbowała znaleźć pracę ale bez doświadczenia i umiejętności to trudne. Spędza więc czas jako wzorowa pani domu. 

Podczas jednego z tych długich dni dostaje telefon z przypomnieniem o wizycie u pediatry. To ewidentnie jakaś pomyłka, rejestratorka jednak przyznaje że chciała dodzwonić się do kobiety o tym samym imieniu i nazwisku co nasza bohaterka. 

Kelly koniecznie musi poznać tę osobę. Aranżuje "przypadkowe" spotkanie pod przychodnią i od tego momentu wkracza w życie młodej matki. Jest nadgorliwa i  natarczywa, każdego dnia przekracza kolejne granice. 

Dzięki retrospekcjom poznajemy szczegóły z życia Kelly i ... Kelly. Z każdą kolejną stroną robi się coraz ciekawiej. 

Uwielbiam takie historie, w których fabuła jest jak rozsypane puzzle, najlepiej z kilku kompletów. Tylko powiedziane mimochodem słowo, jakaś wzmianka pomagają w mozolnej pracy ułożenia jednego obrazu. 

Dwie kobiety. Jedno życie. Czy jest miejsce dla nich obu? 

Kelly w swojej narracji zwraca się bezpośrednio do drugiej Kelly. To potęguje niepokój i prowokuje zadanie sobie pytania co stało się z tą dziewczyną i jej synkiem albo czy ona w ogóle istnieje, a może jest wytworem chorej wyobraźni? Mimo to nie jest to gęsty i mroczny thriller, w którym atmosfera jest aż lepka i duszna. To thriller w którym niebezpieczeństwo się skrada i trudno przewidzieć z której strony zaatakuje. 

Plot twist spełnił swoje zadanie, nie mogłam się od tej książki oderwać. To taka historia, w której przewraca się strony z prędkością światła by dowiedzieć się jak to się skończy. Był moment gdzie dosłownie zabrakło mi tchu z wrażenia. Zakończenie godne całości. 

Polecam!

Jeśli szukacie lektur, które wywołują dreszcz emocji to koniecznie poszukajcie najnowszych thrillerów w księgarni taniaksiazka.pl


środa, 29 marca 2023

Niebo nad Paryżem

 TYTUŁ: Niebo nad Paryżem 

AUTOR: Małgorzata Niemtur 

WYDAWNICTWO: Filia 

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 461Jak dobrze zatopić się w takiej historii i Historii przez duże H. Połączenie wątków obyczajowych i osobistych z wielką polityką. 

Tym razem przeniosłam się do młodej republiki francuskiej do roku 1793. Claire de Chauvel dziewczyna z głową pełną ideałów przybywa do Paryża. W mieście następuje przykre zderzenie z rzeczywistością. 

Claire dostrzega jak ważna jest edukacja i równouprawnienie. Wykorzystuje swój pisarski talent by dotrzeć ze swoimi przekonaniami do większej ilości obywateli. Niestety rewolucja, w którą wierzyła z całego serca odwróci się także przeciwko niej. 

Bardzo mi się podobało to jak autorka splotła losy bohaterów. Wzajemne powiązania niczym pajęcza sieć łączą się w misterny wzór. Ettore syn włoskich imigrantów, Xawier członek Konwentu, Lisette dawna opiekunka Claire na własnej skórze przekonali się co to znaczy rewolucyjna gorączka. 

Na plus tej powieści jest to, że nie przytłaczają w niej fakty historyczne (chociaż przyznaję że musiałam sobie co nieco przypomnieć żeby jeszcze głębiej wejść w fabułę). Autorka skupiła się na  wpływie historii na życie codzienne paryżan. Akcja toczy się ustalonym rytmem równomiernie skupiając zainteresowanie, ja przynajmniej w żadnym momencie nie odczuwałam znużenia. 

Postacie zwłaszcza kobiece zostały fantastycznie skonstruowane. Ich upór w dążeniu do celu, wierność ideałom, walka o swoje ale też dbanie o innych zasługują tutaj na uznanie. Warto jednak zadać sobie pytania:

📍W imię czego warto poświęcić życie?

📍Jak wielką wartością jest przyjaźń? 

📍Czy kobiety wywalczyły sobie równouprawnienie? 

📍Czy edukacja jest drogą do wolności?

 Przeczytajcie, bo po mimo upływu ponad 200 lat pewne problemy nadal są aktualne. 

czwartek, 23 marca 2023

Po tamtej stronie piekła

 TYTUŁ: Po tamtej stronie piekła. 

AUTOR: Tomasz Betcher

WYDAWNICTWO: WAB

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 375Zgodnie z zapowiedzią marzec okazał się mocno historyczny. Tym razem powieść której akcja toczy się w czasie II wojny światowej. I to ostatnia taka książka w najbliższym czasie (teraz mam zamiar zagłębić się dalej w przeszłość).

Tom 1 tej serii Po tamtej stronie chmur czytałam w maju, więc sporo czasu minęło. Pierwsze kilka stron tomu 2 to było jak układanie puzzli bez obrazka. Nie pomagało też to, że w powieści mamy sporo przeskoków zarówno czasowych jak i między bohaterami. Jednak gdy już dopasowałam poszczególne elementy to nie mogłam przestać czytać. 

Po drugiej stronie piekła mogło być jedynie niebo. 

Teodor i Bruno znajdują się po dwóch stronach frontu. Nie mają pojęcia o swoich losach, nie wiedzą co dzieje się z rodzicami. Teo jest pilotem w Anglii, podczas jednej z akcji przeszarżował i został zdegradowany. Mężczyzna zrobi jednak wszystko by znów latać w RAF-ie, pomoże mu w tym córka jednego z oficerów. 

Bruno został ranny, w Hamburgu otrzymał jednak wyjątkową opiekę. Tęskni za Sarą ale z każdym dniem rozumie, że już nigdy jej nie spotka. Czy wojna jest w stanie przynieść coś dobrego? 

W posłowiu autor zdradza jakie emocje w nim wywołała ta historia. Zdecydowanie przełożyło się to na karty powieści. To nie jest lukrowany obrazek z czasów wojny, to rzeczywistość która stała się udziałem tysięcy osób. Bo wojna jest "zimna, bezlitosna i nieoszczędzająca nikogo". 

Jak mi ciężko napisać tę opinię. Bo temat sam w sobie jest straszny, nadal żywy, łamiący serce. A z drugiej strony autor świetnie posługuje się słowem. W oparciu o historię żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej stworzył sagę od której trudno się oderwać. 

Żołnierz nie powinien walczyć, bo nienawidzi przeciwnika, ale dlatego że kocha to, za co poświęca życie. 

Wojna to jeden wielki dylemat moralny. Autor pokazał jak trudna jest ocena postawy żołnierzy. Los rzucił bohaterów powieści w dwie różne strony, walczą przeciwko sobie ale czy w słusznej sprawie? Czy to możliwe? I jak to się skończy? 

Magda i Wiktoria nie znają przeszłości swojej rodziny. Dziadek nigdy nie poruszał tego tematu. Blizny na jego twarzy świadczą o tym że wspomnienia są na prawdę bolesne. Dziewczyny są jak ogień i woda. Temperamentna Wiktoria bierze życie garściami nie patrząc na konsekwencje (do czasu!), Magda mierzy się z życiem tak jak umie jednak sposób który wybrała jest najgorszym z możliwych. 

Podsumowując ta książka to wyjątkowa powieść. Mieszanina wątków, przeżyć, cierpienia i nadziei. Ciekawość popycha nas przez kolejne strony, a zderzenie z wojenną rzeczywistością zabiera dech. Ta książka determinuje dwie skrajne postawy: czytanie bez opamiętania (bo to jest tak dobrze napisane!) i odkładanie książki na bok bo emocji jest zbyt dużo. Powieść to fikcja literacka, ale silnie oparta na prawdziwych wydarzeniach. Brawo dla autora za świetnie wykonany research (chociaż wierzę że nie było łatwo) i za stworzenie historii którą chce się czytać i przeżywać. 

Mam nadzieję że tom 3 trafi szybko w ręce czytelników. Bo kilka zagadek czeka jeszcze na rozwiązanie. 

Współpraca reklmowa z wydawnictwem WAB.

wtorek, 21 marca 2023

Kolor róż

 TYTUŁ: Kolor róż 

AUTOR: Krystyna Mirek 

WYDAWNICTWO: Zwierciadło 

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 303Saga dworska tom 2. 

Bardzo szybko sięgnęłam po kontynuację Zapachu bzów i była to na prawdę dobra decyzja. 

Jak dobrze czyta mi się takie książki. Z wartką akcją, ciekawymi plot twistami. A wszystko to w aurze XIX wiecznej mentalności. 

Prozaiczna prawda nie jest nawet po czesci tak atrakcyjna jak soczysta plotka.

Prababcia Julianny doskonale zna się na ludziach. Tłumaczy dziewczynie jak nieskomplikowana jest natura ludzka, która żywi się skandalami i plotkami (w sumie za dużo się nie zmieniło). Julianna chciałby tylko by ludzie zostawili ją w spokoju, wie jaka jest jej powinność wobec rodziny i zgodzi się wyjść za mąż. Ale męża wybierze sobie sama. Jednak jeden z kandydatów nie może znieść tego, że dostał kosza i już planuje zemstę. 

Dominik mimo, że przez wszystkich uważany za prostego parobka ostro bierze się do pracy. Zaczyna organizować życie we dworze i bardzo szybko widać efekty. Ciężka praca jest jego antidotum na mroczne myśli.

Dziedzic Łącki jakoś zawsze daje radę wywinąć się z kłopotów. Jego życiowe motto to: "gorzej być nie może". Los jednak każdego dnia udowadnia mu, że może. 

Weszłam w tę historię całą sobą. Dla dziedzica Łąckiego nie mam żadnego wytłumaczenia, Juliannę podziwiałam, a Dominik? No cóż to mężczyzna w którym mogłabym się zakochać. I nie dla tego że jest wzorem cnót bez skazy, swoje za uszami też ma, potrafi być porywczy, ale też uparty i dumny w ten dobry sposób. Jest realistą ale zdarza mu się porywać z motyką na słońce. 

Nie napiszę Wam nic bardziej odkrywczego niż w recenzji części pierwszej. Ja po prostu lubię takie książki. :)

Czy będzie ciąg dalszy? Sama jestem ciekawa, chociaż jeśli na tym historia się zakończy to na pewno na tym nie straci.


sobota, 18 marca 2023

Vibe check

 


Znacie ten stan gdy myśli jest za dużo i każda podąża w inną stronę. Stan gdy życie ogarnia chaos i jedyne co możesz zrobić to zakopać się pod kocem i po prostu spróbować przetrwać?

Dziennik który trafił do mnie od wydawnictwa Publicat pomaga ogarnąć swoje emocje, pomaga nazwać to co się czuje, daje narzędzia poprawiające nastrój i rozwija kreatywność. 

Gdy tylko przekartkowałam tę książkę podebrała mi ją moja 13 letnia córka :) wstęp dedykowany jest nastolatkom i jest genialny. 


Książka podzielona jest na 13 rozdziałów, które wypełniać można zależnie od nastroju. 

Np.:
🖍️ Gdy sobie dokonujesz
🖍️ Gdy jesteś w wielkim stresie
🖍️ Gdy nie odklejasz się od telefonu
🖍️ Gdy wszystko wydaje ci się mroczne i ponure. 

Na początku każdego rozdziału znajduje się szybki test który określa poziom nastroju. Później mamy kartę do kreatywnego uzupełnienia, rysowania, kolorowania, zakreślania, pisania. 

Bardzo podoba mi się zamysł tego dziennika, bo żadna emocja która się w nas kotłuje nie jest zła. Trzeba ją nazwać i się z nią rozprawić. Można też odwrócić uwagę od tej emocji wypisując swoje pozytywne cechy lub po prostu to co poprawia nam humor. 

Moja córka zabiera ten dziennik do szkoły, zapisuje w nim coś po lekcjach. Odkłada na bok telefon i coś zawzięcie rysuje. Staje się najlepszą wersją siebie. Polecamy ❤️

Współpraca reklmowa z wydawnictwem Publicat. 

piątek, 17 marca 2023

Gdy nadarzy się okazja

 TYTUŁ: Gdy nadarzy się okazja

AUTOR: Emma Lord 

WYDAWNICTWO: Young

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 364

Uwielbiam musical Mamma mia! Główna bohaterka tej powieści też :) przez całą lekturę towarzyszyły mi więc piosenki Abby. 

Millie ma 17 lat, mieszka z tatą i ciocią. Jej mama zostawiła ją tuż po urodzeniu. Dziewczyna jest otoczona miłością najbliższych, czuję wsparcie jakie jej okazują, ale gdy oznajmia że chce się uczyć po drugiej stronie kraju jej tata się sprzeciwia. 

Millie żyje Broadwey'em muzyka tętni w jej żyłach. Szkoła do której się dostała to szansa jedna na milion, a tata nie chce tego zrozumieć. Gdyby była przy niej mama na pewno poparłaby ten pomysł. Dziewczyna postanawia ją znaleźć. W odmętach Internetu znajduje bloga którego prowadził ojciec, po przeczytaniu wpisów typuje trzy kobiety które mogłyby być jej mamą. 

Akcja kręci się więc wokół poszukiwań matki, a może poszukiwań samej sobie? Millie jest silną, pewną siebie osobą, ma jasno wytyczone cele, chce sięgać gwiazd. Jednocześnie jest królową dram, co generuje kilka zabawnych sytuacji. Przede wszystkim jest też nastolatką którą targają emocje, która potrzebuje akceptacji i zrozumienia. 

Mamy jeszcze delikatny wątek hate to love (enemies to lovers). Dodaje całej powieści takiego dziewczęcego uroku. 

Może poprzednia książka Emmy Lord którą czytałam Pasujemy do siebie, podobała mi się bardziej, ale nie mogę powiedzieć że się zawiodłam. Jest to bardzo dobrze napisana młodzieżówka, czyta się lekko i przyjemnie i gwarantuje że jeśli znacie musical to gdzieś w głowie zawsze będziecie słyszeć Mamma mia, ewentualnie Dancing Queen :) 

Więcej powieści młodzieżowych znajdziecie w księgarni internetowej Taniaksiazka.pl

wtorek, 14 marca 2023

Zapach bzów

 TYTUŁ: Zapach bzów. Saga dworska tom 1

AUTOR: Krystyna Mirek 

WYDAWNICTWO: Zwierciadło 

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 301

Okładka tej książki budzi mega tęsknotę za wiosną, ale taką w pełnym rozkwicie przesyconą zapachem bzów. Uwielbiam bez 💜 Póki co cieszę oko tulipanami w przepięknym odcieniu. 

Saga dworska to wspaniały obraz XIX wiecznego ziemiaństwa. Na przykładzie dwóch rodów autorka pokazała jak los szybko potrafi się odmienić. 

Dwór Podhorskich przygotowuje się do ślubu najstarszego syna. Wszystko przygotowane i dopięte na ostatni guzik, rozpoczyna się złoty czas dla rodziny. Komuś jednak przeszkadza to, że rodzina jest wierna ojczyźnie i pomagała rannym w czasie powstania. Carscy żołnierze nie zadają pytań, przyszli po swoje. Przeżył tylko młodszy syn, i to tylko dlatego, że poszedł z parobkiem szukać konia, który zerwał się tuż przed uroczystością. 

Od decyzji Julianny zależy przyszłość rodziny. Dziedzic Łącki nie jest dobrym gospodarzem, zadłużył się u Żyda a teraz liczy na to że przyszły zięć spłaci weksle. Dziewczyna nie ma w czym wybierać, sama najchętniej zamieszkałaby z prababcią i pomagała chorym, ale wie że to jej obowiązek wobec rodziny. Dziewczyna nawet nie przypuszcza jak szybko rodzina odstawi ją na boczny tor. 

Równolegle poznajemy losy Dominika i Julianny, czekając kiedy ich ścieżki się przetną. Ale jeśli myślicie że tutaj fabuł jest prosta tak jak 2 + 2 to nic z tego. Ludzkie losy są złożone, wybór ścieżki nie jest oczywisty. A konsekwencje trudne do przewidzenia. 

Mogłabym o tej powieści pisać w samych superlatywach ale nie jest to do końca obiektywna ocena, bo ja uwielbiam XIX wiek jako tło dla wydarzeń. Tutaj znalazłam wszystko czego mi było trzeba, szlachecki dworek, relacja pan sługa, dziewczyna która sprzeciwia się konwenansom, ciekawe drugoplanowe postacie. 

Narracja jest płynna, pozbawiona długich opisów, sporo dialogów. Czyta się samo :) 

Bardzo się cieszę że drugi tom mam już u siebie i nie muszę na dłużej odkładać tej historii. 

Współpraca reklmowa z wydawnictwem Zwierciadło.  

poniedziałek, 13 marca 2023

10 lat Tajnego Klubu Superdziewczyn

 Miniony weekend upłynął pod znakiem poznańskich targów książki. Ja byłam tylko w piątek, ale mimo wszystko był to dzień intensywny i pełen wrażeń. 

Miałam okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci Agnieszką Mielech. 
Seria o Emi ma już 10 lat! 🎉

Nasze pierwsze spotkanie z Emi tutaj: <klik> . Teraz kolej na najnowszy tom, bo wiecie co? Z tych książek się nie wyrasta:) HISZPANIA, OLE! 
🇪🇸 🇪🇸 🇪🇸

Przyjaciele z Tajnego Klubu Superdziewczyn lądują w Maladze, urokliwym śródziemnomorskim mieście, z zamiarem wylegiwania się na złocistych plażach i podziwiania malowniczych zachodów słońca. Ich plan rujnuje jednak podejrzany incydent w muzeum. Leniwe wakacje w Hiszpanii przynoszą nową tajną misję, której celem jest rozwiązanie zagadki podejrzanego detektywa i skradzionego obrazu Picassa.

Zakochajcie się w Andaluzji, barwnym zakątku Hiszpanii, gdzie życie płynie w rytmie flamenco i przy wyśmienitych tapas. Przeżyjcie leniwą sjestę w białych miasteczkach rozsianych w gajach oliwnych. Wpadnijcie na fiestę do gwarnej Sewilli. A na koniec poznajcie uroki tętniącej życiem Barcelony. Olé!

Premiera 22.03.2023


sobota, 11 marca 2023

O tyranii

 TYTUŁ: O tyranii. Dwadzieścia lekcji jak stawiać opór. 

AUTOR: Timothy Snyder

ILUSTRACJE: Nora Krug

WYDAWNICTWO: Znak (Jednym Słowem)

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 126

Często omawiając książki historyczne (zwłaszcza te dotyczące Holokaustu) mówię że powinniśmy je czytać by nigdy więcej nie dopuścić do tego co działo się w czasie II wojenny światowej. Książka "O tyranii" pokazała mi jak bardzo nawinie jest moje podejście. Nie wystarczy czytać takich książek w zaciszu domowym i powtarzaniu jak mantrę "nigdy więcej". 

Dwadzieścia lekcji jak stawiać opór to bardzo konkretna pozycja. I świetnie że została wydana w takiej formie. Ilustracje, grafiki, zdjęcia podkreślają powagę tematu. Snyder na konkretnych przykładach pokazuje jak tłum podążał za swoimi przywódcami, jak usprawiedliwiał przesuwanie granic przyzwoitości, jak bez słów protestu chwycił za broń. 

Manipulacja polityczna, klikalne nagłówki, bezrefleksyjne przeglądanie newsów, szukanie sensacji. B i e r n o ś ć. A wystarczy być dociekliwym, dążyć do prawdy, czytać gazety, chronić swoją prywatność, uczyć się, wyciągać wnioski, zachować spokój. 

Sztuka manipulacji została rozwinięta do niewyobrażalnego poziomu. Politycy korzystają z dostępnych narzędzi by wymusić na nas określone działanie. A my jak takie błędne owce najczęściej za tym idziemy, bo tak wygodniej. A trzeba stanowczo powiedzieć nie, trzeba czasami wyjść na ulicę! 

Bo każdy głos ma znaczenie. 

Moim zdaniem to pozycja obowiązkowa dla każdego. Potrzebna nam jest świadomość społeczna i polityczna. I tego powinni uczyć na historii, nie suchych faktów ale tego jak dbać o wolność i prawdę. 

Polecam! Bo ja do tej książki będę wracać i będę ją polecać, bo chcę mieć pewność że robię wszystko co w mojej mocy by żyć w wolnym kraju.

Współpraca reklmowa z wydawnictwem Znak. 

czwartek, 2 marca 2023

Dom po drugiej stronie jeziora

 TYTUŁ: Dom po drugiej stronie jeziora 

AUTOR: Riley Sager 

WYDAWNICTWO: Mova

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 412

Czytając pierwszą książę autora musiałam zajrzeć na ostatnią stronę bo nie byłam pewna czy warto czytać dalej (Wróć przed zmrokiem). W drugiej wiedziałam, czego się spodziewać i już od pierwszego rozdziału szukałam drugiego dna (Zamknij wszystkie drzwi). W trzeciej powieści coś nie stykło (Tylko przetrwaj noc). Czwarta zapowiadała się dobrze, a nawet bardzo, a jakie wrażenia po lekturze?

Hmm... skomplikowana sprawa, bo gdybym nie znała autora i wiedziała wcześniej o wątku paranormalnym to raczej bym jej nie przeczytała. Ale! Mleko się rozlało, a ja jestem fabułą zachwycona. Do połowy to dobrze skonstruowany thriller, miałam swoje podejrzenia ale dwa razy moje teorie zostały obrócone w proch. I bardzo dobrze, bo uwielbiam taką intelektualna gimnastykę gdzie trzeba połączyć elementy zagadki. 

Przyszła pora i na wątek paranormalny, ale nauczona doświadczeniem (patrz pierwsza książka) czytałam swobodnie dalej. A autor dał prztryczka w nos czytelnikom (mnie na pewno) i pokazał, że jego wyobraźnia nie ma granic. I w sumie wyszło to całkiem ciekawie :) 

Otwierając drzwi do tajemnic i obsesji, nie wiesz, co znajdziesz po drugiej stronie... 

Casey została wysłana do domu nad jeziorem by wytrzeźwieć. Nie może przepracować żałoby po mężu więc pije. Czas spędza głównie na werandzie, ze swojego domu ma świetny widok na dom sąsiadów. Podglądając ich przez lornetkę zauważa że małżeństwo nie jest takie idealne na jakie pozuje. Kilka dni później Katherine znika. Policja nie chce uwierzyć Casey która uważa że za jej zniknięciem stoi Tom. 

środa, 1 marca 2023

Podsumowanie lutego

 


Hej hej, witajcie w marcu. Wiosna coraz bliżej 🌷. To, że dzień znacznie już się wydłużył działa na mnie bardzo pozytywnie, mam więcej energii, mam nadzieję że Wy też. 

Luty mimo, że był dość krótki to jednak podarował mi sporo czasu na czytanie. 
Satysfakcjonujące 10 tytułów za mną. #practicegirl to młodzieżówka dla każdego, pokazuje że warto walczyć o swoje szczęście.

#kiedyślub - kolejna książka którym motywem przewodnim jest szczęście o które powinniśmy walczyć sami dla siebie a nie spełniając oczekiwania innych.

#perfecday duszna i lepka atmosfera, zwroty akcji, zagadka która czeka na rozwiązanie, wyobraźnia która potrafi ponieść i kilka pytań które autorka zostawia pod rozwagę czytelnikowi.
 
#LucieYiniejestromantyczką  dla mnie nieco kontrowersyjna ale dobrze napisana.
 
#ariadna mit opowiedziany z kobiecej perspektywy, historia którą odkryjecie na nowo.

#sekretnyskładnik kuchenne reality-show, z romansem w tle, pyszna historia. 

#niebopiekło wzruszające świadectwo kobiet które stanęły przed dylematem, który nie ma dobrego rozwiązania
 
#międzynamigwiazdy przewidywalna historia jakich wiele, niestety wg mnie najsłabsza przeczytana książka w tym roku
 
#grawnigdy zbrodnia w świecie gier komputerowych, rzeczywistość zupełnie nie przypomina wirtualnej rozgrywki. Dla mnie kawał porządnego thrillera
 
#dompodrugiejstroniejeziora takiego ruchu ze strony autora się nie spodziewałam, niezwykle wysoki poziom w kategorii powieści grozy.


 
Przesłuchać udało mi się dwa audiobooki:
 
#dwamilionyzagrunwald - niezwykła historia niezwykłego obrazu
#sekretneżycieroberty - rowerowa podróż z Poznania do Paryża, czas spędzony z samą sobą prowadzi do ciekawych wniosków. 
 
Miesiąc jak widać udany :) stosik na marzec już gotowy m.in przede mną saga Dworska Krystyny Mirek, nawet nie wiecie jak się cieszę, bo bardzo lubię powieści autorki.
 

 "Saga dworska" to opowieść o życiu w dziewiętnastowiecznym szlacheckim dworku oraz miłości, która pojawiła się w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Inne czasy, stroje, obyczaje i wyzwania. Jednak marzenia o prawdziwej miłości wciąż takie same.

Zaczytanego, pięknego przedwiośnia :)