niedziela, 6 listopada 2016

Florystka

TYTUŁ: Florystka

AUTOR: Katarzyna Bonda

WYDAWNICTWO: MUZA S A

ROK WYDANIA: 2015

LICZBA STRON: 573Ostatni tom serii o profilerze, moim zdaniem najlepszy.
W jednej z prowadzonych przez siebie spraw Hubert Meyer popełnia błąd. Konsekwencją tego błędu jest przejście na emeryturę i zaszycie się w mazurskich lasach. Hubert jest jednak pierwszym polskim psychologiem śledczym, i jego zdolności potrzebne są do rozwikłania kolejnej zagadki.
Tym razem ofiarą jest dziecko, które na początku uznaje się za zaginione. Odkrycie ciała na cmentarzu w pobliżu nagrobka tragicznie zmarłego Amadeusza staje się punktem zwrotnym w śledztwie. Ze śmiercią Zosi trzeba połączyć inne morderstwo sprzed lat, a główną podejrzaną staje się matka Amadeusza. Przesłuchania, prywatne rozmowy Meyera i Leny która z nim współpracuje prowadzą czytelnika na manowce. Trudno domyślić się kto jest sprawcą zwłaszcza gdy wychodzi na jaw że w sprawę zamieszani są również przedstawiciele prawa. Ktoś ukręcił łeb poprzedniej sprawie i miał ku temu powód. Czy Meyer zdoła bezbłędnie przygotować profil mordercy?


Dwa nakładające się na siebie wątki, psychologiczne zagrywki i duch zmarłego dziecka. Książkę czyta się dobrze próbując rozwikłać zagadkę. Książka być może straszy ilością stron ale warta jest czytelniczego wysiłku. Nie musicie czytać poprzednich części bo po za postacią Huberta Meyera nic książek i spraw nie łączy.
Polecam fanom kryminałów i psychologicznych zagadek.

Jest to 58 książka którą przeczytałam w tym roku. 
książka bierze udział w wyzwaniu Olimpiada czytelnicza na blogu posredniczkaa.pl

2 komentarze:

  1. Bardzo dobra recenzja. Nie wiem jak inni, ja czuję się zainspirowana :)
    Pozdrawiam
    Magda

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie lubie kryminalow ale ten ciekawie pprzedstawila i chyba byla bym sklonna go przeczytac ��

    OdpowiedzUsuń