niedziela, 1 sierpnia 2021

Podsumowanie lipca

 


Lato w pełni :) 

Jak tam Wasze wakacyjne wojaże? Ja jeszcze przed urlopem i dłuższym wyjazdem, ale robimy sobie z dziewczynami krótsze wypady nad jezioro. Bardzo lubię czytać na plaży, oczywiście pilnuję gdy dziewczyny są w wodzie ale gdy bawią się na piasku to ja chętnie oddaje się lekturze.

Gabi skorzystała z półkolonii w gminnym ośrodku kultury, a później obie z Lidką były na wakacjach u cioci. Nocowanie u babci też było. Tym sposobem zyskałam nieco czasu na czytanie i po raz pierwszy w tym roku przekroczyłam 3000 przeczytanych stron miesięcznie. Za mną 8 świetnych książek: 



Fasynacja  świetne zakończenie serii! Oskar Blajer jeszcze bardziej mroczny, psychika ludzka skrywa wiele tajemnic, a ta jej strona którą ukazał nam autor na prawdę wzbudza emocje.

 Ania z Avonle to niesamowity powrót do przeszłości, młodzieńczy zapał i ideały, to była literacka uczta, sama przyjemność.

Narzeczona nazisty - najgłośniejszy debiut roku, faktycznie bardzo dobrze przygotowana książka, bardzo przemyślana i dopracowana fabuła, może relacja między głównymi bohaterami nieco spłaszczona ale przy debiucie można przymknąć na to oko

Piętna depresja temat niełatwy ale jakże ważny, miejmy oczy szeroko otwarte, bo może ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Nie wiesz nic problemy z którymi zmagają się licealiści to trzon niezwykłego thrillera psychologicznego, polecam!

Za ścianą ciszy moje 10/10 w lipcu - ta historia nie zostawi na Was suchej nitki, a daleko jej bardzo do łzawego romansu

Aż po horyzont tom I i II rodzinne sekrety po latach wychodzą na jaw. Co się stanie gdy dzieci odkryją bolesną przeszłość rodziców?

Jak więc widać lektury były świetne, każdą z książek mogę z czystym sumieniem Wam polecić. Każda przeczytana historia mnie cieszyła, każda wniosła coś dobrego, a na pewno temat do przemyśleń.

Czy udało się więc zmniejszyć stos hańby? Zdecydowanie nie 🙈 współprace z wydawnictwami przynoszą wiele radości i nowych książek. W tym miesiącu dotarło ich do mnie aż 14. Pytanie kiedy ja je przeczytam? 


Plany na sierpień są więc poważne, m.in kolejna książka Adriana Bednarka:


On pragnie jej śmierci, ona jego. Czy wspólny wróg sprawi, że podejmą współpracę? Dominik wraz z ojcem prowadzą nietypowy biznes – są płatnymi zabójcami. Najnowsze zlecenie to czteroosobowa rodzina Grabowskich. Marysia Grabowska to beztroska dwudziestolatka, której życie zmienia się w piekło, gdy zamaskowani mężczyźni atakują dom jej rodziców. Dziewczyna cudem unika śmierci. Wie, czym zajmuje się jej familia, więc nie chce iść na policję. Postanawia dowiedzieć się, kto i dlaczego chciał ich zabić. Tymczasem Dominik próbuje odnaleźć Marysię, żeby naprawić swój błąd i dokończyć zadanie. W innym wypadku sam wpadnie w poważne tarapaty. Żadne z nich nie jest świadome, że mają wspólnego wroga, a prawda o rodzinie Grabowskich jest zupełnie inna, niż podejrzewają…

Oraz California boy Anny Bellon. Już kiedyś czytałam książki autorki więc nastawiam się na świetną historię:


Danny od zawsze miał tylko jeden cel: dostać się do NHL. Kiedy przeprowadza się do zimnej Minnesoty, by zostać napastnikiem Lwów, chce dać z siebie wszystko i skupić się na hokeju. Plany jednak biorą w łeb, gdy na jego drodze staje Lizzy, aspirująca malarka.
Lizzy od lat ucieka przed swoją przeszłością. Nowy obraz na zamówienie budzi wspomnienia, które dawno już pogrzebała. Rodziny się nie wybiera, a teraz Lizzy ma więcej do stracenia, niż kiedykolwiek wcześniej. Tym razem na szali stoi nie tylko jej przyszłość, ale także Danny’ego. Wspólnie mogą wygrać to starcie, jeśli tylko będą grać w jednej drużynie.
Ta miłość może być najlepszym, co im się przytrafiło. Lub najgorszym.

Dajcie znać jak wasze wakacje 🏖️📖🥰





4 komentarze:

  1. Nie udało się przeczytać pięć książek, ale wszystkie były świetne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zazdroszczę, że masz lekturę książki Adriana Bednarka dopiero przed sobą.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow, super wynik! Gratki :) ,,Nie wiesz nic" najbardziej mnie ciekawi ;)

    OdpowiedzUsuń