niedziela, 14 sierpnia 2022

Ratownik

 TYTUŁ: Ratownik. Głębia namiętności

AUTOR: Kamila Mikołajczyk 

WYDAWNICTWO: Niegrzeczne książki 

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 397Jak wakacje to pora na lekką wakacyjną lekturę nad wodą 💦🛟

Michał poważnie podchodzi do planów na przyszłość, do związków i w ogóle życia. Przykłada się do nauki bo chce zostać ratownikiem medycznym, jest w fajnym związku, bo Monika ma w sobie to coś. 

Niestety to coś zauważa też najlepszy kumpel Michała. Chłopak przyłapuje oboje w jednoznacznej sytuacji 💔 Michał nie traci czasu na wyjaśnienia, wyprowadza się z akademika i szuka pracy zdala od tych dwojga. 

Laura - księżniczka Zatonia 👑, córka właścicieli ośrodka wczasowego nad jeziorem. Rozpieszczona do granic możliwości, a jednocześnie zupełnie dla rodziców niewidzialna. Największy dom w okolicy i największe kłótnie, Laura od dzieciństwa obserwuje jak wzbiera nienawiść między rodzicami. Dziewczyna właśnie zdała maturę i nikt tego nie zauważył, planuje dostać się na psychologię i wyrwać się do miasta. 

Michał zaczyna pracę w Zatoniu jako ratownik 🛟. Już pierwszego dnia chłopak poznaje Laurę w bardzo nietypowych okolicznościach. Zapłakana dziewczyna zupełnie straciła kontakt z otoczeniem, wbija paznokcie w przedramiona by poczuć ból który oderwie jej myśli od tego co stało się nad jeziorem. Michał zobaczył w oczach Laury wielki smutek, próbuje jej pomóc samą obecnością.

Laura odzyskuje równowagę i razem z przyjaciółmi chce spędzić beztroskie lato. Może jej się to uda gdy w pobliżu będzie zawsze gotowy do pomocy przystojny ratownik? 

Michał nie jest chłopakiem który bez namysłu przeskakuje z jednego związku w drugi. On szanuje kobiety, bo to wyniósł z domu. Zaprzyjaźnia się z Laurą kiedy uczy ją pływać, ale dostrzega w dziewczynie coś więcej niż tylko rozpieszczoną księżniczkę, no i wciąż pamięta ich pierwsze spotkanie. 

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę. To dobrze skonstruowany wakacyjny romans. Autorka w ciekawy sposób opisała budzące się uczucie, pokazała jak ważne jest zaufanie. Laura musiała pokonać strach przed wodą, a przy Michale czuła się bezpiecznie. On też nie oceniał jej powierzchownie, dostrzegł że pod pozą księżniczki skrywa się wrażliwa dziewczyna. Sceny erotyczne są owszem, ale dopiero wtedy gdy między bohaterami na prawdę zaczyna iskrzyć. Seks nie jest tutaj głównym wątkiem, jest miłym uzupełnieniem całości. 

Autorka poruszyła w powieści ważny temat: samookaleczenia się. Laura miała wszystko: markowe ciuchy, najnowszy telefon, nieograniczony dostęp do gotówki, nie miała jednak miłości rodziców, trudno było jej poradzić sobie z obojętnością, a nagromadzone emocje potrzebowały ujścia. Tylko ból mógł przynieść ukojenie. 

Za piękną okładką przystojnego ratownika kryje się przejmująca historia trochę kontrastująca z wakacyjnym luzem a mimo to świetnie z nim współgra. Gorąco ☀️ polecam.

A pozostałe książki z serii #facecidowziecia znajdziecie w księgarni internetowej Tania książka 📚

8 komentarzy:

 1. Cieszę się, że miałam możliwość przeczytania Twojej opinii o tej książce, bo sama okładka mnie nie zachęca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka konwencja serii, bo tak wyglądają wszystkie okładki, ale książka zdecydowanie warta uwagi

   Usuń
 2. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostra bardzo lubi ten cykl. Ciekawe jest to, że inna autorka pisze jazdy tom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Siostra bardzo lubi ten cykl. Ciekawe jest to, że inna autorka pisze każdy tom.

  OdpowiedzUsuń
 5. W książce poruszony jest niezwykle ważny temat. Bardzo zachęcająca pozycja

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow w tej fabułę naprawdę sporo się dzieje a sytuacje i problemy bardzo życiowe.

  OdpowiedzUsuń