środa, 15 lutego 2017

52 kolory życia

TYTUŁ:  52 kolory życia tom III, IV i V

AUTOR: Magdalena Kozioł

WYDAWNICTWO: Pociąg do natury

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 117, 116 i 126


W pierwszej części Sally przedstawiona jest jako sympatyczna młoda kobieta, którą da się lubić. Pod koniec II tomu żądza wygrywa z rozumem. Recenzję I i II tomu znajdziecie tutaj
Część III i IV to rozkwit romansu. Jacek i Sally są w sobie zakochani, ale mam wrażenie że ich związek opiera się głównie na seksie bo sceny erotyczne pojawiają  się dość często.  Sally uchodziła za osobę która nie potrafiłaby nikogo skrzywdzić, niestety Jacek nie jest wolny, ma żonę i syna. Sally nie chce być tą drugą i wierzy że ukochany odejdzie od żony.
Sprawy jednak się komplikują, wychodzi na jaw że żona Jacka – Aneta jest bardzo chora. Sally zbliżyła się do życiowego zakrętu. Tym razem w podejmowaniu decyzji przewagę będzie miał rozum chociaż nie będzie to przyjemne dla serca.
Pierwszy raz czytam książę gdzie główna bohaterka  jest kochanką, a nie skrzywdzoną, zdradzaną żoną. Znamy myśli i uczucia Sally, jej życie nie jest czarno białe ale mieni się różnymi barwami i odcieniami.
Gdyby człowiek wiedział wszystko od razu, życie pewnie byłoby zbyt proste i nie tak kolorowe. A to właśnie barwy są wspaniałe i to one wypełniają ludzkie dni, malując najpiękniejsze i niepowtarzalne obrazy. Dzieła sztuki naszego życia…
O ile mogłabym zrozumieć Sally to Jacek nie ma u mnie żadnego usprawiedliwienia. Jest więc to para która trudno jednoznacznie ocenić.


Opowieść o Sally nie kończy się na V tomie, z przyjemnością więc czekam na kolejną część i mam nadzieję ze w przyszłości 52 kolory życia uda się wydać jako całość.

Polecam,

Jest to 14 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
*olimpiada czytelnicza na blogu posredniczkaa.pl
* #czytambopolskie wyzwanie na poligonie domowym <luty>

2 komentarze:

  1. Ależ tematyka - żona, kochanka - takie kombinacje zawsze wywołują we mnie wiele emocji. Skoro historia okazała się dobra, tym bardziej chcę się z nią zapoznać. Muszę jednak zacząć od pierwszej części.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za streszczenie, bo ja jednak nie sięgnę po nie, a wiem co w trawie piszczy. ;) O ile jeszcze początek bym zniosła to dużo scen erotycznych i romans nie specjalnie mnie kręcą. ;) Natomiast jeśli chodzi o związek ze strony kochanki - ogromnie polecam Ci "Jutra może nie być" Gabrysi Gargaś. Przepiękna książka. :)

    OdpowiedzUsuń