niedziela, 26 lutego 2017

Zatoka westchnień

TYTUŁ: Zatoka westchnień

AUTOR: Nora Roberts

WYDAWNICTWO: Prószyński i S-ka

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 423


Część druga trylogii Straznicy.
Po znalezieniu gwiazdy i trudnej walce z Nerezzą 6-cioro wybranych przenosi się na Capri. To na tej wyspie znajduje się gwiazda wody. Nerezza po porażce staje się jeszcze bardziej zdeterminowana by zdobyć gwiazdy. Do swoich celów wykorzystuje człowieka którego dobrze znają Raily i Sawyer. Walka z demonami i boginią to jedno, ale walka z ludźmi to zupełnie co innego. Dzielna szóstka nie pozbawiona sprytu i licznych talentów podejmuje walkę.  

Przyjaźń między bohaterami umacnia się, rozkwita kolejny romans. Na pierwszy plan w tej książce wysuwają się Annika i Sawyer. Dzięki Annice dochodzi do kilku zabawnych dialogów i sytuacji, a dzięki temu książkę czyta się szybko i z prawdziwą przyjemnością. Pojawia się też trudny moment, w którym Sawyer zostaje postawiony w sytuacji bez wyjścia. By uratować ukochaną musi się zgodzić na własne cierpienie a ostatecznie sprytnie wykorzystać swój dar by ocalić i siebie i ją.

Fantastyka fantastyką, ale ta książka naprawdę was zainteresuje. Koniecznie przeczytajcie tom I, by czerpać 100% przyjemności z czytania tomu II. Czas poświęcony na te dwie książki nie był czasem zmarnowanym, a wręcz przeciwnie, pozwolił odetchnąć od codzienności i cięższych tematycznie książek.  Aby was jeszcze bardziej przekonać wrzucam fotkę Capri (znaleziona w Internecie) bo to wokół tej wyspy toczy się akcja. Polecam. I z niecierpliwością czekam na III tom i rozwój romansu ostatniej już pary z grupy wybranych ;)

Jest to 17 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
*olimpiada czytelnicza na blogu posredniczkaa.pl

1 komentarz:

  1. W nawale książek, które mam obecnie do pochłonięcia i chciałabym przeczytać, póki co po tę serię nie sięgnę, ale cieszę się, że Tobie się ona podoba i chętnie kiedyś poznam jakąś prozę tej autorki. :)

    OdpowiedzUsuń