czwartek, 20 lipca 2017

Pan Przypadek i mediakotorzy

TYTUŁ: Pan Przypadek i mediakotorzy 

AUTOR: Jacek Getner

WYDAWNICTWO: Zakładka

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 234


Tom piąty przygód detektywa. Jacek Przypadek swoją działalnością przysparza sobie coraz to nowych wrogów. W tej części pojawiają się znani z wcześniejszych tomów Bolko Szołtysik i Bartosz Fifka oraz tajemniczy i groźny Wiktor Klempuch.

Świat mediów pełen jest intryg, walk o stanowiska i prowadzenie programów, oraz manipulacji opinią publiczną. Zagadki z którymi przyjdzie zmierzyć się Jackowi są coraz mroczniejsze, a i akcja która dzieje się w tle też przybiera ciemniejsze barwy.

W pierwszym rozdziale „Wodagate” Jacek rozwiązuje sprawę śmierci redaktora Brody, który zginął spadając z balkonu. Czy informacje które zbierał mogły komuś zaszkodzić? Jacek wykorzystuje swoje zdolności jasnowidza a z rozwiązanie sprawy okazuje się być gwoździem programu internetowej telewizji
.
Rozdział drugi „Kosiarz traw” traktuje o nagonce medialnej. Redaktor który rozpoczął ten temat swoim niewinnym artykułem zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Jacek przy pomocy starych znajomych rozwiązuje i tą tajemniczą sprawę.

Rozdział trzeci „W samą północ” zdecydowanie zaskakuje, wydarzenia przyjmują niesamowity obrót. Jacek staje się podejrzanym morderstwa dwóch znienawidzonych prezenterów telewizyjnych.

Podobnie jak poprzednio i ten tom czytało się z przyjemnością, mimo że dawka humoru została tutaj mocno ograniczona. Skupiać należy się na półsłówkach i niuansach. Zakończenie i pojawienie się nowej bohaterki pozwala mieć nadzieję że tom 6 może nam przysporzyć wielu wrażeń.

P o l e c a m 


Jest to 56 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja 
*olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa.pl lipiec
* #czytambopolskie , na blogu poligon domowy lipiec
* wyzwanie grunt to okładka na blogu nieperfekcyjnie.pl
* wyzwanie Zatytułuj się

3 komentarze:

  1. Nie znam tej serii i jak na razie nie mam jej w planach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że książka wypadła pozytywnie, chociaż szkoda tej ograniczonej dawki humoru, bo pośmiać się u boku książki naprawdę lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi ciekawie, choć to seria. A z seriami zawsze mam problem, bo dużo pozostaje mi do nadrabiania. :D

    OdpowiedzUsuń