środa, 26 lipca 2017

Reemisja

TYTUŁ: Reemisja

AUTOR: Izabela Milik

WYDAWNICTWO: Novae Res

ROK WYDANIA: 2017

LICZBA STRON: 377


Perwersyjny seks, brutalne morderstwo, oraz piękna Anna w starciu z demonicznym politykiem.

Anna Anioł prowadzi spokojne życie u boku drugiego męża. Wraz z 2- letnim Kubusiem tworzą szczęśliwą rodzinę. Spokój Anny burzy telefon od kobiety, która bardzo zraniła ją w przeszłości. Ponadto Anna reaguje panicznym strachem na doniesienia medialne dotyczące polskiej sceny politycznej.

Co wspólnego ma Anna z rosnącym w siłę Obozem Odrodzenia Ojczyzny?

Zdecydowałam się na przeczytanie tej książki trochę na przekór samej sobie. Raczej unikam fantastyki, a i polityka znajduje się po za kręgiem moich zainteresowań. Miałam jednak ochotę na książkę mroczną, dynamiczną i wzbudzającą emocje i... dokładnie to dostałam.

Narracja trzecioosobowa skupiająca się na kilku postaciach i wydarzeniach. Nie koncentrujemy się na jednej perspektywie, a sprawie możemy się przyjrzeć z wielu stron, dlatego dostrzegamy wielowymiarowość powieści.

Styl autorki niezwykle przypadł mi do gustu. Mroczny klimat, brutalne zachowanie, czarne charaktery i tajemnicza księga - wszystko to podane w bardzo przestępnej formie.Szczerze mogę was zapewnić, że nie ma co się obawiać zawartej w książce polityki, a dawka fantastyki doskonale współgra z treścią, tworząc idealną całość. Odwieczna walka dobra ze złem zostaje ujęta w ciekawe ramy. Niezgoda na szerzące się bezprawie i brutalność popycha do działania. Bohaterowie powieści nie są jednowymiarowi, pod wpływem wydarzeń przechodzą przemianę i potrafią niejednokrotnie zaskoczyć.

 Obserwatorzy mojego Instagrama wiedzą że książkę zabrałam ze sobą na wakacje i był to zdecydowanie bardzo dobry wybór.

Polecam jeśli macie ochotę na mocniejsze wrażenia.

Jest to 59 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja 
*olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa.pl lipiec
* #czytambopolskie , na blogu poligon domowy lipiec

10 komentarzy:

 1. Zdecydowanie mam teraz ochotę na mocniejsze wrażenia, dlatego już zapisuje sobie tytuł tej książki i w wolnej chwili go poszukam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Perwersyjny seks i polityka, to mieszanka trudna do przełknięcia. Nie znam się na perwersyjnym seksie , wystarczy mi dobry seks( żeby nie powiedzieć bardzo dobry) , a co do polityki, to analiza politycznych wydarzeń zależy w pierwszym rzędzie do dostępu do informacji . Mam na myśli informacje, jako przeciwieństwo doniesień medialnych . Nie znam autorki nie wiem jakie ma ona możliwości pozyskiwania wiadomości, ale chyba nie dostaje codziennych raportów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polityczne wydarzenia opisane w książce to fikcja literacka. Chodzi tutaj o pokazanie pewnego mechanizmu, sterowania opinią publiczną,wspinanie się po szczeblach władzy czy wykorzystywania swojej pozycji

   Usuń
 3. Nie wiem dlaczego byłam pewna, że to książka Mroza. Jakoś tak tytuł mi się z nim kojarzył.

  Cudowna okładka, przez którą chce przeczytać tą książkę. Zresztą ja przepadam za fantastyką. Tylko ta polityka i seks to coś nie dla mnie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pisałam, nie ma co sie obawiać tej polityki, co do seksu to brutalne zachowania są tutaj zaakcentowane ale podane w "przyzwoitej" dawce - nie jest to oś powieści więc nie znajdziesz go na każdej stronie

   Usuń
 4. Już dość długo mój własny egzemplarz czeka na mnie na półce i już nie mogę doczekać się, aż po niego sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby szybko znalazł się na nią czas, czekam zatem na Twoje wrażenia

   Usuń
 5. 59 książka! Gratuluję!!!! Książka mnie zainteresowała. Brzmi intensywnie, rodzima autorka, biorę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Perwersyjny seks, polityka i tajemnicza księga, a to wszystko podane w klimacie fantastyki - co za mieszanka! Zapisuję tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Seks, morderstwo, polityka - faktycznie niezwykłe połączenie. Lubię mocne wrażenia - chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń