niedziela, 15 kwietnia 2018

Hania Humorek

TYTUŁ: Hania Humorek

AUTOR: Megan McDonald

WYDAWNICTWO: EGMONT

ROK WYDANIA: 2012

LICZBA STRON: 160

Wiosna długo nie przychodziła, ale jak już w końcu postanowiła zadomowić się u nas to temperatura na dworze zrobiła się iście letnia i wakacyjna. Większość wolnego czasu spędzamy więc na dworze i czasu na czytanie jest mniej. Nie można jednak ominąć wieczornego czytania. Męczymy trochę "Dzieci z Bullerbyn" - ja czytam po raz pierwszy, a dziewczynom początek średnio przypadł do gustu, przeplatamy więc tę lekturę z innymi książeczkami. Ostatnio w bibliotece wypożyczyłyśmy Hanię Humorek, a książeczka o Julce Wróbel już dawno stoi na naszej półce.

Hania Humorek wraca do szkoły po wakacjach i wcale nie jest zadowolona z tego faktu. Wszyscy wokół wiedzą że dziewczynka ma zły humor, bo się z tym ie kryje. Ma skwaszoną minę, a jej odpowiedzi na zadane pytania są złośliwe. Małe czytelniczki mogą identyfikować się z Hanią, bo ona głośno mówi o tym co jej się nie podoba, ma swoje przyzwyczajenia, swoje sekrety i marzenia. Klasa Hani dostaje zadanie: mają zrobić wyklejankę pt. "to ja". Początkowe zniechęcenie zmienia się w wytrwałą pracę, a Hania chce pokazać się z jak najlepszej strony.

Krótka książeczka, duża czcionka, zabawne sytuacje. Moje córki polubiły Hanię, jej brata Smrodka  i przyjaciół ze szkolnej ławki. Jako mama polecam, bo można później z dziećmi fajnie na dany temat pogadać - np. czy nasz zły humor musi uderzać w innych, czy złość należy wyładowywać na innych czy lepiej znaleźć sposób by sobie z nią poradzić.

OPINIA GABRYSI 7 lat:

Lubię Hanię, bo umiała klasie opowiedzieć o rzeczach, które są dla niej ważne. Lubię ją bo jest trochę podobna do mnie, nie zawsze się uśmiecha i nie zawsze robi to co musi, jak jest zła to głośno o tym mówi.

OPINIA LIDKI 6 lat:

Podobała mi się ta książka, o złym humorku. Też chciałabym założyć tajny klub - siusiająca ropucha była bardzo zabawna. Dużo było sytuacji śmiesznych u Hani.


TYTUŁ: Hania Humorek i przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką

AUTOR: Megan McDonald

WYDAWNICTWO: EGMONT

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 63

Ta książka jest w naszym domu już chyba ponad rok, ale często do niej wracamy. Kolorowe ilustracje i zabawna historia przyciągają.

Julka Wróbel to przyjaciółka Hani. Dziewczynka marzy o tym by dostać na urodziny świnkę, małego prosiaczka. Zbliża się jej święto, a ona próbuje zgadnąć jaki prezent przygotowali dla niej rodzice. Hania pomaga w poszukiwaniach ukrytego prezentu.

Ta króciutka historia opowiada o spełnionym marzeniu i zaufaniu, które powinniśmy mieć do przyjaciół. Julka obraziła się na Hanie, i nie chciała jej na swoim przyjęciu. Przyjaciółka jednak miała dla niej wielką niespodziankę.

Ta książeczka zdecydowanie poprawia humor, pełna jest różowych zakręconych ogonków i słodkich ryjków. Polecam jako idealną pozycję do nauki samodzielnego czytania. Ta książka na pewno zaciekawi dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

GABRYSIA i LIDKA: Uwielbiamy Hanię, Julkę i małego prosiaczka!


Jest to 36 ksiażka przeczytana w 2018 roku.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
*Olimpiada czytelnicza kwiecień
*dzieciece poczytania kwiecień


1 komentarz:

  1. Siusiająca ropucha :D Dzieci zawsze wychwycą najlepsze momenty :) Jestem pewna, że mojej córce podobałoby się to samo.

    OdpowiedzUsuń