wtorek, 12 listopada 2019

Hope again

TYTUŁ: Hope again

AUTOR: Mona Kasten

WYDAWNICTWO: Jaguar

ROK WYDANIA: 2019

LICZBA STRON: 327


Bardzo dawno nie miałam w rękach książki z gatunku young adult. Książki autorki znam tylko z widzenia bo na Instagramie często pojawiają się zdjęcia jej powieści. Gdy więc nadarzyła się okazja sięgnęłam po Hope again czyli 4 tom serii Begin again.

Raczej średnio zaczynać czytać serię od środka ale łatwo można było się połapać więc ze zrozumieniem akcji nie było problemów. Każdy tom ma innego głównego bohatera, a pozostałe osoby to przyjaciele wspierający w trudnych chwilach. W tej części narratorką jest Everly - 21 letnia studentka.

Dziewczyna chodzi na zajecia z kreatywnego pisania, niby zwykły przedmiot w programie nauczania, ale dlaczego ona zawsze przychodzi na niego wcześniej, a tuż przed wejściem na salę dyskretnie poprawia makijaż? Odpowiedź jest tylko jedna - wykładowca, 28 -letni, zabójczo przystojny Nolan. Mężczyzna ma bardzo dobry kontakt ze studentami, zadaje im ciekawe prace domowe, które omawiają na zajeciach lub indywidualnie wymieniając maile. Everly często w swoich wypracowaniach odnosi się do trudnego dzieciństwa, Nolan zauważa wyjątkową wrażliwość dziewczyny. Nocna wymiana meili dotycząca zajęć z czasem zmienia się w zwierzenia.

Everly ma spory bagaż przykrych doświadczeń, jej ojciec był przemocowcem. Gdy mama wreszcie się od niego uwolniła desperacko poszukiwała miłości pakując się w nieodpowiednie związki. Dziewczyna czuje się za nią odpowiedzialna, dlatego z nieufnością podchodzi do jej nowego partnera. Do tego wychodzi na jaw iż kobieta kontaktuje się z byłym mężem i spłaca jego długi. Everly trudno siebie z tym poradzić, zwlaszcza, że to sekret który stara się zachować dla siebie, nie chce nim obarczać przyjaciół. Jedyną osobą przed którą może się otworzyć jest Nolan. Mężczyzna jednak wie, że związek studentki i wykładowcy nie ma szans na przyszłość.

Co jednak gdy Everly zrezygnuje z zajęć kreatywnego pisania? Okazuje się, że ona też nie jest mu obojętna. Czy to już prosta droga do happy end´u? Jeszcze nie, ponieważ młody mężczyzna też ma za sobą trudną przeszłość i demony, z którymi jeszcze się nie uporał.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Studenckie życie, kawa pita w kafejce, spotkania z przyjaciółmi, pierwsza miłość. Relacje opisane w tej książce nie należą do najłatwiejszych, każdy z bohaterów zmaga się ze swoimi problemami i by stworzyć coś głębszego z drugą osobą musi przepracować swoją przeszłość. Autorka obarczył bohaterów ciężkimi problemami ale są one jak najbardziej realne, możliwe w prawdziwym życiu. Poprzez narrację pierwszoosobową możemy lepiej zrozumieć emocje z którymi boryka się Everly.

Chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jeden ciekawy wątek. Wybór kierunku studiów Everly związany
był ściśle z marzeniem jej mamy o założeniu agencji literackiej. Dziewczyna co prawda lubi literaturę, ale nie jest pewna czy chciałaby z nią wiązać całe życie. Jak jednak powiedzieć to mamie która wzięła spory kredyt by córka mogła się uczyć? Everly stanie przed wielkim dylematem - własne potrzeby czy.marzenia mamy?

Książka okazała się miłym przerywnikiem od historycznych i kryminalnych klimatów. Słodko-gorzka powieść z ciekawie wykreowanymi bohaterami. Jako młodzieżówka jak najbardziej wpasuje się w młodzieńcze gusta. Jak pisałam dla mnie była przyjemnym czytadłem ale nie czuję potrzeby by jakoś desperacko szukać wcześniejszych tomów, przy odrobinie czasu i chęci na czytelniczy reset jednak im nie odmówię.

Książkę przeczytałam dzięki współpracy z portalem Sztukater.pl

Jest to 113 ksiażka przeczytana w 2019r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Olimpiada czytelnicza u Pośredniczka książek

6 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze tej serii, ale mam w planach po nią sięgnąć. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że bohaterowie są ciekawie wykreowani. Będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem wielką fanką tego typu literatury, ale raz na jakiś czas, właśnie w formie przerywnika do cięższych lektur, takie książki sprawdzają się idealnie. Zapiszę sobie na zaś ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam mieszane uczucia co do tej książki, chyba musze zaryzykować i przeczytać chociaż parę stron ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej serii, ale po twoim opisie uznaje, że warto ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale niespodzianka, że u Ciebie młodzieżówka! :) Gdybym nie była na "nie" po pierwszym tomie to zdecydowanie po Twojej recenzji byłabym na tak! ;) Dobrze jest się czasami trochę tak odprężyć od zwykle czytanych gatunków ;)

  OdpowiedzUsuń