piątek, 27 marca 2020

Nowoczesna czarodziejka

TYTUŁ: Nowoczesna czarodziejka

AUTOR: Ewa Kassala
WYDAWNICTWO: Videograf
ROK WYDANIA: 2020
LICZBA STRON: 266


Po poradniki sięgam bardzo rzadko ale na propozycję wydawnictwa Videograf dałam się skusić. Opis zapowiadał pełną humoru podróż w głąb siebie, zawierzenie intuicji i znalezienie recepty na sukces.

Ewa Kassala 

to autorka powieści o królowych starożytności, o silnych kobietach z czasów Biblii, jej książki tłumaczone są na język angielski i hiszpański. Wydała też kilka poradników. W książce "Nowoczesna czarodziejka" odnosi się do magicznych rytuałów, ale przede wszystkim do magicznego miejsca jakim jest Opolszczyzna.

Poradnik podzielony jest na trzy części. 1. Historia, 2. Twój sukces 3. Moja Opolszczyzna. Wstęp jak dla mnie jest nieco naiwny, ale czytając go z przymrużeniem oka dostrzegłam sporą szczyptę humoru. Cześć historyczna bardzo mi się podobała, bo akurat takie ciekawostki lubię.

W części poradnikowej znajdziemy sugestie jak dobrać ubiór do sylwetki, jak wywołać dobre pierwsze wrażenie, jak zapanować nad gestami, jak korzystając z darów natury sporządzić uzdrawiające napoje, jak zdobyć mężczyznę. Informacje podane w krótkiej formie, wypunktowane łatwiej się zapamiętuje i można je z powodzeniem zastosować.

"Kariera czy władza to moment, którego podstawą są ci, którzy wcześniej latami karmili nas w rozmaity sposób i pokazali nam, jak dzielić się sobą dla dobra wszystkich. Sukces nie należy do nas, chociaż czasem na nasze ręce otrzymujemy pochwały. Mamy w niego wkład, ale jest on drobny w porównaniu z zasługami wszystkich tych, którzy umożliwili nam rozwój, którzy swego czasu gotowali nam godzinami rosołki czy wycierali zapłakane oczy, zamiast dać się publicznie oklaskiwać. Sukces pojawia się we mnie, gdy mam udział w szczęściu innych."

Ten cytat to główne przesłanie tej książki. Sukces to nie tylko JA, to ludzie dzięki którym go osiągnęłam i ludzie dla których go spożytkuję. Ogromnym plusem są opowieści kobiet, które wykorzystują "magię sukcesu" by pomagać innym i osiągnąć osobiste szczęście. To bardzo inspirujące postacie.

Na uwagę zasługuje również przepiękne wydanie. Nowoczesna okładka, piękne zdjęcia wewnątrz, kolory użyte do podkreślenia ważnych myśli. Taki poradnik czyta się z przyjemnością.

Jak wspomniałam początkowo trochę sceptycznie podeszłam do lektury, ale faktycznie - magia tkwi w każdej z nas. Intuicja, moc, determinacja, ogarnianie codzienności - kobiety zdecydowanie mają w sobie to coś.

Dacie się skusić?


Jest to 30 książka, którą przeczytałam w 2020r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Olimpiada czytelnicza u Pośredniczka książek

8 komentarzy:

 1. Książka nie ciekawi mnie na tyle, bym chciała po nią sięgnąć na ten moment. Mam zbyt długą kolejkę tytułów do przeczytania na już. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię od czasu do czasu zajrzeć do takiego poradnika. Ładnie się prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cytat bardzo życiowy i chętnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz po nią nie sięgnę, na razie magię wykorzystuję do nadrabiania zaległości czytelniczych. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To taka kobieca pozycja :) W stylu jak być damą :) Jak czuć się kobieco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak kobieco. Fajny klimacik jak mniemam. Podoba mi się okładka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam już jedną książkę tej autorki i nie zamierzam na niej poprzestać, a więc może i na tę się skuszę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń