wtorek, 14 września 2021

Miłosna ruletka

 TYTUŁ: Miłosna ruletka

AUTOR: Denise Grover Swank

WYDAWNICTWO: Kobiece

ROK WYDANIA: 2021

LICZBA STRON; 395

Ostatnio chętnie sięgałam po komedie kryminalne, tym razem jednak postawiłam na romantyczną nutę. Komedia romantyczna, która przeniosła mnie w inny świat, pomogła się zrelaksować i zdecydowanie poprawiła mi humor, przed Wami M I Ł O S N A  R U L E T K A

Miłosna ruletka to trzecia część serii #czterywesela, nie przejmujcie się jeśli nie znacie wcześniejszych tomów. Ja też ich nie czytałam, ale z pewnością nadrobię.

Libby, Megan i Blair złożyły w dzieciństwie uroczystą przysięgę, że wyjdą za mąż przed trzydziestką. Dziewczyny dowiedziały się jednak że nad ich życiem ciąży klątwa. O ile dwie z nich zupełnie się tym nie przejęły, to Libby podporządkowała swoje życie przysiędze i słowom wypowiedzianym przez wróżkę.

Libby to piękna, inteligentna kobieta. Mężczyźni jednak widzą w niej tylko to pierwsze i nie dążą do trwałego związku. Libby też na to nie naciska ciągle szuka bowiem tego jedynego. Od kilku miesięcy spotyka się jednak z Mitchem i to za niego postanawia wyjść za mąż. Data ślubu zaplanowana jest na dwa dni przed urodzinami kobiety. Przygotowania do uroczystości przebiegały bez zarzutu, Libby w drodze do ołtarza liczy że klątwa zadziała, że pojawi się mężczyzna którego pokocha i który pokocha ją. Zły los nie chciał jednak zadziałać więc Libby ucieka z kościoła, prosto w ramiona Noaha.

Noah najlepszy przyjaciel Libby... Mężczyzna wie, że nie może ujawnić swoich prawdziwych uczuć, bo straci to co jest dla niego najcenniejsze - przyjaźń tej kobiety. Czas jednak postawić wszystko na jedną kartę. A jeśli o kartach mowa, to najlepiej wybrać się do Vegas. 

Humor sytuacyjny genialny! Dawno się tak nie uśmiałam. Jest lekko, przyjemnie i zabawnie, chociaż pojawiają się też poważniejsze momenty. Zarówno Libby jak i Noah mają swój bagaż z przeszłości, zarówno on jak i ona toczą walkę wewnętrzną. Zaryzykować przyjaźń by zyskać miłość?

Pomysł na klątwę i przywiązanie Libbi do słów z przeszłości doskonale się sprawdził. W poprzednich tomach przeczytamy jak wróżba oddziaływała na pozostałe przyjaciółki, ze wzmianek w tym tomie domyślam się, że sporo się działo.

Sporo dialogów, ale też i rozmyślań bohaterów. Na prawdę podobał mi się dylemat przed którym stanęli. Moment kulminacyjny rozegrany po mistrzowsku. Mnie ta historia kupiła, polećcie ją swoim przyjaciółkom, inne świetne historie znajdziecie na taniaksiążka.pl książki dla kobiet

8 komentarzy:

 1. Być może przeczytamy wspólnie z przyjemnością właśnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie że możemy śledzić przemyślenia bohaterów i lepiej poznać ich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna ksiazka, chociaz nie zawsze takie czytam.
  Fajnie ze tak jak wyzej czerwona filiżanka napisała, mozna sledzić poczynania bohaterów ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie klimaty książkowe. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 5. Batdzo miło spędziłam czas z tą powieścią i innymi tomami serii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo moje klimaty! Dopisuję sobie autora i tytuł do listy. Na pewno przeczytam jak się z zaległości swoich ogarnę.

  OdpowiedzUsuń