wtorek, 26 kwietnia 2022

Żenujące życie Lottie Brooks

 TYTUŁ: Żenujące życie Lottie Brooks

AUTOR: Katie Kirby

WYDAWNICTWO: Znak emotikony

ROK WYDANIA: PREMIERA 18 maja 2022

LICZBA STRON: 422Dzisiaj bloga przejmuje moja starsza córka :) Gabi ma 11 i 9 miesięcy - dokładnie tyle samo ile bohaterka książki o której chciałaby Wam opowiedzieć:

Książka jest w formie pamiętnika. Ja nie lubię takich, ale ta książka już po pierwszych stronach tak mi się podobała, że nie przeszkadzała mi ta forma. 

Książka opowiada o żenującym życiu Lotti,(która ma 11lat i 9miesięcy ja też mam 11lat i 9miesięcy.1) Jej BFF (najlepsza przyjaciółka - jeśli nie znacie tego młodzieżowego skrótu ) wyjechała za granicę. Lotti miała zacząć chodzić do nowego gimnazjum co ją przerażało. Po pierwszym dniu w szkole dostała przezwisko Wafelek, bo powiedziała że lubi kitkaty. Szybko udało jej się znaleźć nową przyjaciółkę Jess. Lotti zakochała się w Theo( nie znała jego nazwiska więc nazywała go pięknym Theo .)Chodziła z nim na kółko teatralne. Na kółku dostała kolejne przezwisko Ogórek. Dziewczyna nienawidziła tych przezwisk. Oprócz przezwisk Lotti miała inne zmartwienia np. jej biust, który był tak mały że aż wklęsły, sprzeczki z bratem, złośliwości taty i ciąża mamy. 

Ta książka to zapis kilku miesięcy w nowej szkole. Czyta się błyskawicznie (2 dni!) Bo oprócz tekstu są też śmieszne obrazki i komiksowe dymki. To książka idealna dla dziewczyn w moim wieku, bo Lottie ma takie same (lub bardzo podobne) problemy jak ja i moje przyjaciółki. Śmieszne sytuacje potrafią rozbawić i naprawić nawet najgorszy dzień. Pożyczę koleżankom i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.5 komentarzy:

 1. Fajnie, że oprócz tekstu są też inne elementy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, że książka jest ciekawie wzbogacona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę miała ją na uwadze na przyszłość i polecała ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka dla dzieci polecana przez dziecko to najlepsza rekomendacja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie że sie tak szybko czyta ą książeczkę, w sam raz na prezent

  OdpowiedzUsuń