poniedziałek, 25 kwietnia 2022

Zamknij wszystkie drzwi

 TYTUŁ: Zamknij wszystkie drzwi

AUTOR: Riley Sager

WYDAWNICTWO: Mova

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 429Wróć przed zmrokiem to była jedna z lepszych książek które przeczytałam w 2021r. Dlatego gdy tylko pojawiła się informacja o kolejnej książce autora wiedziałam że muszę ją mieć.

Mieć to jedno, a znaleźć czas na przeczytanie to drugie :) ale dobra passa czytelnicza trwa więc już mogę się z wami podzielić wrażeniami:

Jules ma na koncie kilka dolarów, nie ma pracy, nie ma mieszkania i kilka dni wcześniej rozstała się z chłopakiem. Pasmo porażek zdaje się nie mieć końca do czasu aż dziewczyna znajduje nietypowe ogłoszenie o pracę. Ma zostać opiekunem mieszkania, mieszkania w Bartholomew najbardziej tajemniczego budynku na Manhattanie. Jules zna ten budynek ze swojej ulubionej powieści, którą czytała wspólnie z siostrą, której fragmenty zna na pamięć. Teraz ma szansę poczuć się jak bohaterka ulubionej książki i jeszcze jej za to zapłacą.

Praca jak marzenie, wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad. Nie wolno być wścibskim, nie wolno zaczepiać sąsiadów ani zapraszać gości. Jules akceptuję warunki umowy i zaczyna pierwszy etap nowego życia. 

Bartholomew przesiąknięte jest atmosferą tajemniczości, nie jest to stary dom w którym przyjaźnie wszystko skrzypi i trzeszczy, tutaj atmosfera jest jakby ciężka, coś czai się w mroku. Jules jest tym początkowo zachwycona ale gdy inna opiekunka mieszkania - Ingrid znika, zaczyna czuć niepokój. Kilka dni spędzonych w tym domu wzmaga strach, poszukiwania koleżanki nie przynoszą efektów, pojawiają się wskazówki że dzieje się tutaj coś dziwnego. Jules angażuje się w poszukiwania, a przecież mogła siedzieć w swoim apartamencie i nie wsciubiac nosa w nie swoje sprawy. 

Atmosfera jest mroczna, autor potrafi stopniować napięcie. Od książki trudno się oderwać, razem z główną bohaterką chciałam rozwiązać zagadkę tego domu. Wyjaśnienie tej intrygi było genialne! Nie ma obaw co do wątków paranormalnych, wszystko jest spójne, logiczne i mogło wydarzyć się na prawdę.

To powieść z suspensem która nie pozwoli odłożyć się na półkę dopóki jej nie skończycie. Zarezerwujcie dla niej długi wieczór i zabierajcie się za lekturę. 

6 komentarzy:

 1. Czuję się mocno zachęcona do przeczytania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie słucham tej książki w audiobooku i muszę przyznać, że mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie :) ja przesłucham początek, ale jednak chęć przewracania stron zwyciężyła

   Usuń
 3. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji, może się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio jest tak mroczno w życiu, że na takie książki musze poczekać na leszy czas :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, chociaż u mnie właśnie takie mroczne książki odwracają myśli

   Usuń