czwartek, 26 maja 2022

Felicja znaczy szczęście

TYTUŁ: Felicja znaczy szczęście

AUTOR: Agata Czykierda- Grabowska

WYDAWNICTWO: BMDesign 

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 321Znacie powieści Agaty Czykierdy-Grabowskiej? Ja miałam przyjemność czytać "Jak powietrze", "Wszystkie twoje marzenia" i "Adam". Wiem zatem że autorka cudownie pisze o pierwszej miłości, o tych motylach w brzuchu, o tym że człowiek może poruszać się trzy metry nad ziemią ❤️

Felicja i Szymon poznali się w piaskownicy, on wyśmiał jej piegi, a ona wpakowała mu piasek do buzi. W szkole podstawowej rywalizowali ze sobą, kłócili się zawzięcie, nie obyło się bez złamanej ręki i siniaków. Gdy trochę dorośli niewiele się zmieniło, on nie odpuścił żadnej okazji by jakoś Felicji dopiec, ona nigdy nie pozostawała dłużna. Mogliby każde iść w swoją stronę, ale byli sąsiadami, mieszkali drzwi w drzwi. 

Między bohaterami iskrzyło, chemia była wyczuwalna, ale Felicja nie chciała dopuścić tego do świadomości. Były przekomarzania, cięte riposty a tak na prawdę spijanie sobie z dziubkow. Szymon był w niej zakochany ale swoim wyznaniem sprowokował wielką awanturę, przez kilka miesięcy Fela zupełnie go ignorowała. Czy gdy spotkają się jako dorośli ludzie będą potrafili ze sobą normalnie rozmawiać? 

 Było uroczo, na prawdę sympatycznie, ale troszkę nudno, czekałam wręcz na jakąś dramę. Nie doczekałam się :) Ale nie mogę też powiedzieć że były tylko jednorożce i tęcze. Bohaterowie to nie idealne ludziki wycięte z papieru. Szymon ma swoje za uszami, czasami przegina w relacjach damsko-męskich chcąc w ten sposób zagłuszyć uczucie do Felicji. Fela to zwykła dziewczyna, nie jest przebojowa, ale też nie izoluje się od towarzystwa, nie potrafi ugryźć się w język a Szymon działa na nią jak płachta na byka. 

Dla mnie ta książka to takie przypomnienie czym jest pierwsze zakochanie, ten stan upojenia życiem, gdy na świat patrzy się przez różowe okulary. To przyjemna historia o młodych dorosłych u progu życia. 

❤️❤️❤️ Polecam. 8 komentarzy:

 1. Niektóre książki tej pisarki bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niewykluczone, że się skuszę na lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do tej książki pasuje mi chyba powiedzenie "kto się czubi - ten się lubi". Też chętnie powspominam pierwsze miłości w towarzystwie takiej romantycznej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że warto się skusić na tą książkę i chyba tak zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czasu do czasu lubię zajrzeć do tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. To typowo lekka lektura na wolny czas z taką publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 7. widzę że to takie sytuacje z życia wzięte są, nie wiem czy skuszę sie na pzeczytanie tej lektury ale myślę że znajdzie ona zwolenników.

  OdpowiedzUsuń