poniedziałek, 2 maja 2022

Lisek Julek

 


Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka, nawet ta piękna wiosna przegrywa. 

Maluszki cieszą się ze wszystkiego co je otacza, a my możemy dać im jeszcze więcej. Wspólnie spędzone chwile są bezcenne :) 

A wspólne czytanie na pewno zaowocuje. Książeczki które dzisiaj chciałabym wam pokazać dedykowane są dzieciom w przedziale wiekowym 0-2. To książki których bohaterem jest sympatyczny lisek. Kartonowe, kolorowe strony przyciągają uwagę, a tekst jest przystosowany do wieku, to historia która angażuje małych odbiorców. Dziecko wykonując proste polecenia (narysuj palcem kółko, dmuchnij, potrząśnij, pogłaszcz) wpływa na rozwój akcji.

Wydawnictwo Wilga przygotowało cztery książeczki z tej serii:


"Poznajmy się" w tej części poznajemy liska i jego zwyczaje. Czynności które wykonuje zwierzątko bliskie są temu co znają ze swojego doświadczenia maluchy np. zupkę przed jedzeniem trzeba posłuchać.

"Urodziny" - zawsze budzą mile skojarzenia, tort, świeczki, goście i prezenty. Tutaj również tak jest, trzeba liskowi pomóc w pieczeniu, a potem bawić się razem z gośćmi.

"Przyjaciele" samotna zabawa nie jest fajna, Lisek potrzebuje towarzystwa, musi się przedstawić i poznać imiona nowych przyjaciół.

"Przygoda w lesie" troski o rośliny i zwierzęta można uczyć już od najmłodszych lat, proste polecenie pogłaszcz uczy empatii.


Naśladowanie dźwięków to pierwszy krok do nauki mówienia, pokazywanie paluszkiem czy obwiedzenie kształtów to ćwiczenie motoryki małej - same plusy, bo nauka przez zabawę to potęga. 

Książeczki wspólnie ze mną testował 4-miesięczny Szymon (któremu najbardziej podobało się naśladowanie dźwięków) i 11 miesięczny Leon, który już potrafi klaskać, dmuchać i potrząsać :) powiem Wam że to na prawdę rewelacja móc obserwować jak chłopcy się rozwijają. Moje dziewczyny są już w wieku nastoletnim ale też lubią spędzać czas na zabawie z kuzynami, gdy zabraknie im pomysłów zawsze można sięgnąć po książeczki.
8 komentarzy:

 1. Mój młodszy siostrzeniec na pewno polubi tego liska.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przygody liska z pewnością zaciekawią niejednego maluszka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. uśmiech dzieciątka to niesamowita wartość dla rodzica. Liska przygody z tego co widzę lubiane są.

  OdpowiedzUsuń
 4. Liski to super zwierzątka. Książeczki idealne sprawdzą się na różne okazje w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz mają takie świetne książeczki dla maluszków, że aż żałuję, że takich nie było jak mój najstarszy syn był w takim wieku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w sumie teraz mam całkiem dobrze bo mogę się takimi książeczkami nacieszyć gdy opiekuje się synem brata lub siostry

   Usuń
 6. bardzo lubię takie książeczki, szkoda, że moje dzieciaki już z nich wyrastają

  OdpowiedzUsuń