czwartek, 23 lutego 2023

Między nami gwiazdy

 TYTUŁ: Między nami gwiazdy 

AUTOR: Adrianna Klara Kłosińska

WYDAWNICTWO: Szósty Zmysł 

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 371


Jagoda pracuje na poczcie i wychowuje sama 5-letnią córeczkę. Bardzo pomagają jej rodzice. Podczas spaceru mała Hania wpada na młodego mężczyznę. Niby nic nie znaczące spotkanie ale będzie miało ono sporo konsekwencji. 

Wiktor kucharz z zamiłowania marzy o otwarciu własnej restauracji. Pomaga ojcu przetrwać trudny czas po zdradzie matki, opiekuje się siostrą. Jednak w ferworze obowiązków znajduje też czas dla siebie i otwiera swoje serce na nową miłość. 

🌟🌟🌟

Są powieści, których fabuła podąża utartymi schematami, kiedy już po pierwszym rozdziale wiemy jak ta historia się zakończy, a mimo to czyta się je z wielką przyjemnością kibicując bohaterom. Czuje się emocje, które im towarzyszą, a budzące się uczucie przywołuje w pamięci te cudowne motyle w brzuchu :) 

"Między nami gwiazdy" niestety nie należy do tego typu książek. Tzn. fabuła jest więcej niż przewidywalna, finał oczywisty, ale wykonanie raczej ckliwe. Niczym mnie ta książka nie zaskoczyła, nie rozgrzała mojego serca, nie była lekturą do której zasiadałam z przyjemnością. Do tego pojawiło się kilka literówek i błędów stylistycznych, na niektórych zdaniach język mi się potykał podczas czytania. 

Czasami odnosi się wrażenie, że bohaterowie żyją swoim życiem. A tutaj autorka prowadziła ich jak po sznurku, każdy błąd był kontrolowany, każda wypowiedź wyważona. Taka poprawność i sztuczność która mnie uwierała. 

Jedynym jasnym elementem tej książki była Łucja (siostra głównego bohatera). Dziewczyna wkraczająca w dorosłość, z wielkim sercem dla psiaków i z pasją która pomagała jej przetrwać najgorsze chwile. 

Ta książka zbiera sporo pozytywnych ocen. I nie mówię że nie zasłużenie. Może do mnie trafiła w nie najlepszym czasie? Bywa. 

Tutaj dzielę się subiektywną opinią, a oczywiście tylko do Was należy decyzja czy książkę przeczytać. 
7 komentarzy:

 1. Szkoda, że książka do Ciebie nie trafiła. Ja jednak, chcę dać jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie: udanej kolejnej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja póki co nie planuję czytać tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety poprzednie książki autorki, które czytałam też były bardzo przewidywalne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo delikatna i piękna okładka, ale chyba nie sięgnę po tę książkę. Może kiedyś zmienię zdanie ;)

  OdpowiedzUsuń