piątek, 10 lutego 2023

Perfect day

 TYTUŁ: Perfect day 

AUTOR: Romy Hausmann 

WYDAWNICTWO: WAB 

ROK WYDANIA: 2023

LICZBA STRON: 364Ukochane dziecko Romy Hausmann to jeden z moich hitów 2022. Dlatego kolejna książka autorki od razu trafiła na moją listę must read. 

Przyznam szczerze, że na początku ciężko było mi się wkręcić w fabułę. Ale z każdą kolejną stroną atmosfera zaczynała się zagęszczać, a ja dałam się wciągnąć! 

Ann musi udowodnić, że jej ojciec jest niewinny. Mężczyźnie zarzuca się dziesięciokrotne morderstwo. Na przestrzeni 14 lat w okolicach Berlina znikały małe dziewczynki, do ich zwłok prowadziły czerwone wstążki porozwieszane na drzewach. Poszlaki wskazują na profesora Waltera Lesniaka. Jego córka zrobi wszystko by znaleźć prawdziwego mordercę. 

Mimo, że Lesniak od kilku tygodni przebywa w areszcie uprowadzona zostaje kolejna dziewczynka. Ann upatruje w tym swojej szansy. Na pewno nie spodziewa się takiego obrotu wydarzeń! 

Mamy 3 plany akcji. Rok 2017, narrację pierwszoosobową z perspektywy Ann. Rok 2021 wywiad ze sprawcą i retrospekcje będące relacją z uprowadzenia. 

Jak głosi tekst na okładce wyobraźnia może przynieść pocieszenie albo śmierć. A czytelnik wraz z bohaterką odkrywa rzeczywistość oddzielając ją od wyobrażeń. To jest bolesny proces, ale bardzo angażujący, nie pozwalający odłożyć książki.

Tak jak wspomniałam początek troszeczkę mnie zmęczył, ale każda kolejna strona była wynagrodzeniem. Dosłownie duszna i lepka atmosfera, zwroty akcji, zagadka która czeka na rozwiązanie, wyobraźnia która potrafi ponieść i kilka pytań które autorka zostawia pod rozwagę czytelnikowi. Tak, ta książka nie kończy się wraz z ostatnią kartką. Ona zostaje w głowie i na pewno na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. 

Przeczytajcie! 

Współpraca z wydawnictwem WAB.


 


9 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę na przeczytanie tej książki. Mam nadzieję, że niedługo będzie w moich rękach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, żę książka się rozkręciła. To najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że pomimo słabszego początku książka się rozkręca. Przyznaje, że nie czytałam jeszcze nic tej autorki.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. super że mimo początki ksiażka wciągała stopniowo, widzę że warto sięgnąć po tą ksiażkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami początki książek bywają trudne i można się zniechęcić do czytania. Dobrze, że udało Ci się przez to przebrnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie ♡
  Wspaniała recenzja, niestety nie znam tego tytułu ale bardzo jestem zainteresowana książką :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej :) miło Cię tu gościć. Jeśli będziesz miała okazję to koniecznie przeczytaj

   Usuń
 7. Debiut bardzo mi się podobał i na pewno skuszę się na to wydanie.

  OdpowiedzUsuń