środa, 15 maja 2024

Willa przy Perłowej

 TYTUŁ: Willa przy Perłowej 

AUTOR: Paulina Molicka 

WYDAWNICTWO: Dragon 

ROK WYDANIA: 2024

LICZBA STRON: 316

Nie pamiętam kiedy ostatnio zdarzyło mi się przeczytać dwa tomy serii pod rząd. Zapomniałam już jaka to przyjemność przebywać z bohaterami dłużej niż jedną książkę, kiedy nie trzeba wysilać pamięci by przypomnieć sobie szczegóły z 1 tomu. 

W przypadku książek Pauliny Molickiej udało mi się przeczytać je jedną po drugiej. 

Kilka słów o Kawiarence na Miłosnej - poprawną, przystępna, dziewczęca i trochę cukierkowa. Tak na prawdę nie mam się do czego przyczepić, ale oczekiwałam czegoś więcej. Więcej emocji. Może więcej niepewności co do losów bohaterów, bo historia jest bardzo przewidywalna. 

Tom 2 oceniam zdecydowanie lepiej! Kilka wątków przykuwa uwagę, wydarzenia nie prowadzą do jednego słusznego i oczywistego zakończenia. Jest trochę zawirowań po drodze, sporo przemyśleń na temat zaufania i miłości. 

Michalina przyjechała do miasteczka z jedną walizką. Zatrzymała się u wuja ale wie, że to rozwiązanie tymczasowe. Musi szybko stanąć na nogi. Takiego postawienia na nogi potrzebuje też Willa przy Perłowej, a Michalina zna się na marketingu. Odświeżenie strony internetowej, przygotowanie postów, kręcenie rolek, odpowiednia strategia wszystko to wymaga zaangażowania, a dziewczynie zapału nie brakuje. Nowa praca, nowi znajomi i nowe rozdanie. Ale czy można zacząć nowe życie zatrzaskując drzwi za starym? 

Niestety konieczne jest przepracowanie starych spraw. A najlepiej i zarazem najtrudniej jest przeprowadzić szczerą, oczyszczającą rozmowę. Kilka takich rozmów znajdziecie na kartach tej powieści. Kilku bohaterów zapomniało że najważniejsza jest szczerość i że nie ma nic gorszego niż niedopowiedzenia i to co się komuś wydaje. 

Ciekawa, życiowa historia. Nie ma tutaj tej słodyczy z pierwszego tomu. Bohaterka jest bardzo charyzmatyczna, ale zdarza jej się też trochę popłakać. Jak w życiu :) 

Hmm... Jak to podsumować? W pierwszym wydaniu tomie znalazło się za dużo cukru, w drugim autorka wyrównała proporcje i zdecydowanie wypadło to na plus i poprawę odbioru. 

Domyślam się że będzie i kolejna część, więc i poprzeczka pójdzie w górę. 

Książki idealnie wpasują się w ciepłe popołudnie na leżaku więc polecam ⛱️📖5 komentarzy:

 1. Obie części tej historii czekają u mnie na przeczytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytają się błyskawicznie :) więc gdy tylko znajdziesz wolną chwilę to warto je przeczytać

   Usuń
 2. Czytanie serii ciągiem, to faktycznie niesamowite uczucie :) Wiem komu mogę polecić taką spokojną lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie znalezc ksiazki, ktore nas urzekaja, tym bardziej, jesli mamy czas i jest piekna pogoda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cukierkowa i bez większych emocji? Nie wiem jak skomentować, ale podziwiam Twoje zacięcie do takiej fabuły...

  OdpowiedzUsuń