piątek, 10 maja 2024

Wśród burz

 TYTUŁ: Wśród burz

AUTOR: Agnieszka Krawczyk 

WYDAWNICTWO: Filia

ROK WYDANIA: 2024

LICZBA STRON: 495

Są takie książki, które chce się przeczytać jak najszybciej, a jednocześnie nie chce się ich kończyć za szybko. Są takie książki, które po przeczytaniu ostatniej strony chciałoby się przeczytać jeszcze raz. 

Co Wy na to, gdybym przedstawiła Wam trzy takie książki? 

Trylogia "Ogród sekretów i zdrad", to właśnie takie książki, które trafiają na niedługą listę powieści które chciałabym przeczytać jeszcze raz i to najlepiej ciągiem. 

Tom 1 ➡️ Ogród sekretów i zdrad

Tom 2 ➡️ Kolekcja straconych chwil

Jestem pod wrażeniem intrygi, która została tutaj przedstawiona. Autorka przez trzy tomy prowadziła nas przez historię życia Ady Nirskiej. Tom 3 to czasy II wojny światowej, Ada była odpowiedzialna za ciotkę Bisię i nastoletnią siostrę Ginę. Przed wojną oszczędności wymieniła na złote monety, ale mimo tego zabezpieczenia chciała pracować. Odkryła w sobie nowe talenty mogła przysłużyć się sprawie polskiej albo wręcz przeciwnie. Bez względu na jej decyzję byli tacy, którzy dość szybko wydali wyrok. 

Czy 80 lat później Róża odkryje prawdę? Czy dysponując kilkoma dokumentami, wspomnieniami z drugiej ręki uda się odtworzyć przeszłość? Fascynujące jest to co może się wydawać, a co na prawdę miało miejsce. 

Świetna lektura dla pasjonatów historii, dla tych którzy odtwarzają drzewo genealogiczne. Dla tych, którzy lubią dobre książki. 

Agnieszka Krawczyk to już marka. Klasa sama w sobie, więc mam nadzieję że za długo nie trzeba Was na tę serię namawiać, a może już ją znacie? 

9 komentarzy:

 1. Zdecydowanie to marka. Uwielbiam książki Agnieszki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wiele takich książek, których nie chce się kończyć. Ostatnia ? Demon Copperhead Barbary Kingsolver, gorąco polecam

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wielką ochotę na lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam i również polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że czuję się zaciekawiona!

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat już latami nie sięgałam po książki tej autorki, więc mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z całego serca polecam tę serię, teraz masz okazję przeczytać wszystkie od razu, bez czekania na kolejne tomy (szczerze zazdroszczę)

   Usuń