środa, 1 listopada 2017

LISTOPADOWE PLANYW październiku pojawiło się 12 recenzji, w tym jedna powstała przy pomocy moich córek. Czytane przeze mnie książki były różne, ale w śród nich znalazła się taka, która mnie zachwyciła i już wiem że wysoko znajdzie się na liście podsumowującej rok. Utrzymuje się też stan z września - nie trafiłam na żadną gorsza lekturę więc czytelniczo to bardzo udana jesień.

Cały październik trwało na facebooku wydarzenie pt. "Mamo poczytaj sobie" - zostałyśmy z Edytą z mamuskoweroznosci.blogspot.com zasypane zgłoszeniami. Na wyniki trzeba jeszcze trochę poczekać, ale mam nadzieję że do połowy listopada się wyrobimy. Na facebooku możecie podejrzeć zgłoszone zdjęcia  <klik>- to robi na prawdę wrażenie, bo mamy na prawdę czytają! i potrafią robić świetne zdjęcia.

Październik to też moje szaleństwo na Instagramie ;) zapraszam do  obserwowania, bo tam zdjęcia książek które aktualnie czytam, lub takie które przybyły do mnie w tajemniczych paczkach.

W listopadzie szykują się też pewne zmiany w moim życiu, jeśli wszystko wypali na blogu może pojawiać się przez to trochę mniej recenzji, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;) a o co szczegółowo chodzi opowiem na początku grudnia.

A teraz czas na czytelnicze plany na ten miesiąc (opisy i zdjęcia okładek pochodzą z portalu http://lubimyczytac.pl/


Czasami trzeba się zgubić, by się odnaleźć…

Jestem samotna.

Rozbita.

Żyletką tnę swoje odrętwienie, lecz otwieram w ten sposób jeszcze więcej ran.

Depresja, samookaleczanie, prześladowania… To moja codzienność.

Faceci, seks… To moja ucieczka.

Różnica pomiędzy prawdą a kłamstwem rozmywa się, pozostawiając mnie rozdartą, zdezorientowaną i zagubioną.

A kiedy demony zamieszkujące mój umysł usiłują mnie pokonać, dwaj mężczyźni, których kocham, starają się mnie uratować.

To moja historia o przyjaźni, miłości, cierpieniu i walce z samą sobą.


Zapowiada się emocjonalna petarda!Trwa odliczanie… Detektywi Micki Dare i Zach Harris powracają w Szóstce, thrillerze paranormalnym, drugiej wspólnej przygodzie w ramach serii Strażnicy Światła pióra Eriki Spindler. Minęły trzy miesiące od feralnej nocy, kiedy Micki o mało nie straciła życia. Fizycznie wróciła wprawdzie do zdrowia, ale wciąż nękają ją koszmary i Micki nie może pozbyć się wrażenia, że tamtej nocy wydarzyło się znacznie więcej, niż Zach jest skłonny przyznać. Jedyne zatem, co może Micki zrobić, to próbować żyć i pracować jak gdyby nigdy nic – oraz postarać się rozwiązać najnowszą zagadkę, do której rozwikłania przydzielono ją razem z Zachem. Nowym Orleanem wstrząsa seria brutalnych naruszeń miru domowego. Rodzin, które padają ofiarą najść, z pozoru nic nie łączy. Dlaczego jednak napastnicy je wybrali? Im głębiej Micki i Zach wnikają w to, co się stało, tym mocniej utwierdzają się w przekonaniu, że wydarzenia mają drugie dno. Wyłania się dobrze znana postać, o której Micki starała się zapomnieć. Kiedy sprawa wchodzi z butami w jej życie, Micki musi zdecydować, czy na pewno chce poznać prawdę o tamtej nocy…

Strażników światła nie czytałam, do książek z wątkami paranormalnymi pochodzę ostrożnie ale coś czuję że ta książka może mnie zaskoczyć.


Czy pozwolisz miłości odejść?

Los wywrócił życie Aimee do góry nogami. W dniu, w którym miała stanąć na wymarzonym ślubnym kobiercu, pochowała miłość swojego życia – Jamesa. Po pogrzebie podeszła do niej tajemnicza kobieta, twierdząc, że ukochany nie umarł. I choć cały świat przekonuje Aimee, że życie musi toczyć się dalej, w jej sercu cały czas tli się nadzieja i niepokój. Nie zdoła zapomnieć o przeszłości, dopóki nie dowie się, czy James żyje.

Siostra mi poleca tą książkę, chętnie skorzystam z jej rekomendacji 

Sensacyjna historia rodziny sławnego profesora, prowadzącego badania nad właściwościami pszczelego jadu, którego nagła śmierć odkrywa mroczne charaktery jej członków. Nieszczęśliwy wypadek czy perfidne morderstwo? Kto jest sprawcą, gdy wszyscy mają motyw? Jakie brudy mogą wypłynąć w trakcie śledztwa dotyczącego rodziny cieszącej się dotąd nieposzlakowaną opinią.

Mam ochotę na odrobinę sensacji ;)

10 komentarzy:

 1. Terapię i Nigdy nie zapomnę też chcę przeczytać. Życzę powodzenia w realizacji planów.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie z tej listy mogłaby zainteresować "Terapia". Faktycznie książka może nieść ze sobą sporo emocji, a to lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też myślę o Terapii tylko nie wiem czy to "moją bajka". Natomiast ja planuje przeczytać Stacje Jagodno (6 tomów), a co dalej to jeszcze nie wiem 😉 pewnie coś w świątecznym klimacie 😉😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karoliny Wilczyńskiej czytałam dwie ksiażki o Nataszy, Stacje Jagodno widziałam w bibliotece ale jeszcze się waham.

   Usuń
 4. Ja się kompletnie nie nadaje na robienie listy książek które przeczytam w danym miesiącu bo to się u mnie NIGDY nie sprawdza, zawsze wpadnie jakaś nowość, a to przypomni mi się o książce która zalega na półce miesiącami i kij z mojej listy wychodzi na koniec :)


  booklicity.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wkradły Ci się dodatkowe litery w ostatniej zapowiedzi (która notabene bardzo mnie zainteresowała aż ją dopiszę do listy!) i zrobiła się iście pszSZczela. ;)
  "6" i mnie bardzo zainteresowało!
  PS BOSKIE ZDJĘCIA W WYZWANIU! Gratuluję uczestniczkom, a Wam nie zazdroszczę trudnego wyboru... ;) Świetne wyzwanie, mam nadzieję, że w następnym będę już mogła wziąć udział. ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawie w całości już zrealizowałaś swoje czytelnicze plany na listopad. Gratuluję! :) Do tego bardzo rozwijasz się blogowo i na mediach społecznościowych. Lecisz z prądem! Moje szczere uznanie. :)) I jeszcze raz dziękuję Ci, kochana, za wspólnie przeprowadzoną, świetną akcję. <3

  OdpowiedzUsuń