niedziela, 26 listopada 2017

Hotel pod jemiołą

TYTUŁ: Hotel pod jemiołą

AUTOR: Richard Paul Evans

WYDAWNICTWO: ZNAK Litera Nova

ROK WYDANIA: 2017

LICZBA STRON: 301


E.T. Cowell to wybitnie uzdolniony pisarz romansów, jego powieści sprzedają się w milionach egzemplarzy wiele z nich zekranizowano. Nikt jednak nie wie jak Cowell wygląda, bo bardzo ceni sobie swoją prywatność, nie udziela wywiadów ani nie występuje publicznie. Od pewnego czasu jednak nie wydał żadnej książki. Fanki jednak o nim nie zapomniały i ciągle czekają na kolejną powieść. 

Kimberly nie miała łatwego dzieciństwa, jej mama cierpiała na depresje i cztery razy próbowała popełnić samobójstwo. Za piątym razem w dniu Bożego Narodzenia udało jej się to. Kim nie lubi świąt, bo budzą w niej same przykre wspomnienia. Jako dorosła kobieta może liczyć na przyjaźń ojca, obecnie próbuje poskładać swoje życie po rozwodzie. Marzeniem Kim jest zostać pisarką, napisała książkę, którą jednak odrzucają wydawcy, a to podcina jej skrzydła. 

Dzięki wsparciu ojca Kim zapisuje się na konferencje dla pisarzy, na której pojawić ma się E.T Cowell. Ojciec wierzy w córkę i przekonuje, że : 

"Najlepsze lata są jeszcze przed nami."

Czy wyjazd do Hotelu Pod Jemiołą na konferencje dla pisarzy odczaruje święta Kim i pomoże jej spełnić marzenia?

Książkę czyta się bardzo szybko, lekki styl, genialny pomysł na fabułę. Ja jestem oczarowana. Klimat świąt podany w subtelny, a nie nachalny sposób. Wątek romantyczny pięknie rozegrany. Bohaterka z trudną przeszłością, która nieoczekiwanie znajduje miłość. Zakończenie przewidywalne, ale o to w tej książce chodzi. Książka ma bardzo pozytywny przekaz, wiele w niej złotych myśli, na pewno się nie zwiedziecie. Polecam, a na zachętę cytat:

Jest to 100 książka którą przeczytałam w 2017r.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
*Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczka-ksiażek.pl  listopad
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
* Pod hasłem u Ejotkowe postrzeganie świata

7 komentarzy:

 1. Miłość i lekka treść - zdecydowanie coś dla mnie :) W takie dni, kiedy na horyzoncie zima, szuka, takich właśnie tytułów.Jestem zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię Evansa a jeszcze nigdy nie czytałam żadnej z jego książek w klimacie świątecznym a wiem że posiada kilka takowych, w tym roku nie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki Evansa w świąteczny czas są zdecydowanie najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan Evans i ja poznaliśmy się już i było to bardzo udane, delikatnie romantyczne spotkanie. ;) Ale mam pytanie, bo nie rozumiem E.T. Cowell (w pierwszym zdaniu recenzji) to Richard Paul Evans?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E.T. Cowell to bohater tej książki, który sam jest autorem powieści 😉

   Usuń
 5. Wciąż pamiętam mój ból małżeństwa, kiedy mój mąż mnie opuścił, Dr.Agbazara z AGBAZARA TEMPLE przywróciła mi kochanka w zaledwie 2 dni, chcę tylko podziękować Wam za zaklęcie i spodziewamy się naszego pierwszego dziecka. Jeśli masz problemy małżeńskie, spróbuj skontaktować się z TEMPLE AGBAZARA: ( agbazara@gmail.com ) Lub WhatsApp mu na: ( +2348104102662 )
  OdpowiedzUsuń
 6. Wciąż pamiętam mój ból małżeństwa, kiedy mój mąż mnie opuścił, Dr.Agbazara z AGBAZARA TEMPLE przywróciła mi kochanka w zaledwie 2 dni, chcę tylko podziękować Wam za zaklęcie i spodziewamy się naszego pierwszego dziecka. Jeśli masz problemy małżeńskie, spróbuj skontaktować się z TEMPLE AGBAZARA: ( agbazara@gmail.com ) Lub WhatsApp mu na: ( +2348104102662 )
  OdpowiedzUsuń