środa, 5 września 2018

Zwróć się do mnie

TYTUŁ: Zwróć się do mnie

AUTOR: Tiffany Snow

WYDAWNICTWO: Arkady

ROK WYDANIA: w USA 2012, w Polsce 2016

LICZBA STRON: 401Jak zapewne wiecie uwielbiam czytać serie ciągiem. Dlatego zaraz po przeczytaniu "Nie zawracaj" zabrałam się za tom 2.

Sytuacja między Kathleen, a Blanem nieco się wyklarowała. Para przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Sielankę jednak burzą strzały. Ktoś rozpoczął polowanie na kobietę.

Blane broni żołnierza oskarżonego o zabicie cywila podczas misji w Iraku. Sprawa się komplikuje, świadkowie zmieniają zeznania, a potem znikają. Ktoś próbuje zastraszyć prawnika i wysyła mu zrobione z ukrycia zdjęcia Kat.

Blane przydziela Kathleen prywatnego ochroniarza ale ona nie jest grzeczną dziewczynką by siedzieć cicho i przeczekać zagrożenie. Sama próbuje odnaleźć tego kto pragnie jej śmierci.

"-Czasami reaguję trochę... spontanicznie. (...)
- Spontanicznie - powtórzył - Hm. Ja bym powiedział, że porywczo."

Występują nawiązania do tomu pierwszego dla osób, które go nie czytały. Część faktów zostaje przypomniana więc jeśli ta książka trafi w wasze ręce, a nie czytaliście "Nie zawracaj" to bez obaw możecie zacząć lekturę.

Z wyjątkiem prologu i epilogu narratorką w powieści jest Kathleen. Znamy jej myśli i emocje, wiemy co ją popycha do nie zawsze racjonalnego działania. Mamy również wgląd w sercowe rozterki Kat, która nie do końca może uwierzyć że jest kimś ważnym dla Blana.

Tom drugi utrzymał poziom, sprytnie spleciona intryga, zwroty akcji i ... przyjacielsko-miłosny trójkąt. Zdecydowanie dużo się tutaj dzieje.

Niestety tom 3 musi jeszcze trochę na mnie poczekać, ale jeśli wy macie pod ręką te książki to bez wahania zacznijcie czytać. Polecam!

Jest to 81 książka przeczytana w 2018 roku.
 Książka bierze udział w wyzwaniu:
-Olimpiada czytelnicza u Pośredniczka książek wrzesień
- Dziecięce poczytania u kraina ksiażka zwana wrzesień

4 komentarze:

 1. Nie znam tej serii ,ala zaciekawiłaś mnie i chętnie przyjrzyę się jej bliżej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie rozpocznę swoją przygodę z tą serią od pierwszego tomu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że po okładce nie spodziewałabym się dobrej książki, ale po recenzji wychodzi na to, że osądziłabym ją pochopnie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią zapoznam się z tą serią zaciekawiła mnie Twoja recenzja.
  Serdecznie pozdrawiam.
  https://nacpana-ksiazkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń