sobota, 16 marca 2019

#niepełnoSPRAWNIDzisiaj przychodzę do was z zapowiedzią ważnej kampanii społecznej #niedyskryminujniepełnosprawnych, #stopdyskryminacji.

Już 1.04 startuje specjalna akcja społeczna zorganizowana przez Karolinę z bloga Wysmakowana <tutaj> i Monikę z bloga Z pamiętnika wózkersa<tutaj>

Mój blog również bierze udział w tym wydarzeniu. 

Jaki jest cel akcji?
-pokazanie problemów z jakimi borykają się osoby niepełnoprawne
-pokazanie, że osoby niepełnosprawne też mogą cieszyć się życiem
-uświadomienie, że niepełnosprawnych nie można dyskryminować

Akcja będzie trwała do 30.04.

Jeżeli Ty też prowadzisz bloga i chcesz dołączyć do naszej grupy, to każdego serdecznie zapraszamy <klik>


11 komentarzy:

 1. Świetna akcja, która uwrażliwia na innych ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako osoba niepełnosprawna, całym sercem popieram tę akcję. Na swoim blogu, często poruszam problem niepełnosprawności. Może nie są to posty typowo poświęcone temu tematowi, ale z uwagi na to, że często sięgam po książki o tej tematyce, odnoszę się także przy okazji ich recenzji do tematu niepełnosprawności w ujęciu ogólnym. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna akcja! Sama staram się wspierać wszelkie akcje tego typu...:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje pomysłu :) Trzymam kciuki za powodzenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dłuższego czasu noszę się z napisaniem tekstu o achondroplazji i innych schorzeniach powodujących niski wzrost.. O tym jak bardzo niscy ludzie są postrzegani w społeczeństwie I o tym że otoczenie nie jest dostosowane do potrzeb osób z niskorosloscia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy (i zapewne bardzo rzadko poruszany w mediach) temat, zapraszamy do naszej grupy na facebooku.

   Usuń
  2. Ja się wtrącę i powiem, że to byłoby świetne gdybyś napisał(a) taki tekst. Problem wzrostu nawet u mnie (164) występuje, to wyobrażam sobie jakie to musi być nieprzyjemne dla osób niższych. Te "słodkie słówka", które dostajemy, bo jesteśmy "urocze" nawet w pracy to przecież jakiś obłęd.

   Usuń
 6. Bardzo fajna i potrzebna akcja. Mam wrażenie, że w Pl bardzo trudno jest być niepelnosprawnym, mało jest rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie, jak choćby mega wysokie krawężniki bez podjazdow na nowym osiedlu - mieszkałam na takim. Piszcie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna akcja! Gratuluję dziewczynom super pomysłu, a Tobie decyzji o dołączeniu. Wiele dobrego może z takich projektów wyniknąć, a świadomość tego z czym na co dzień mierzą się osoby z różnymi niepełnosprawnościami jest naprawdę niewielka. W dodatku wcale nie rzadko ludzie uważają, że niepełnosprawny = osoba na wózku, a przecież jest wiele rodzajów niepełnosprawności. Do grupy już się zgłosiłam, a Tobie dziękuję za uświadomienie mnie, że taka akcja w ogóle istnieje! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wpisie który przygotuję w ramach tej akcji bedzie dokładnie o tym co napisałaś niepełnosprawny to nie zawsze osoba na wózku.

   Usuń