środa, 30 marca 2022

Zamknij oczy

 TYTUŁ: Zamknij oczy

AUTOR: Alicja Sinicka

WYDAWNICTWO: Kobiece

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 355Alicja Sinicka zaskoczyła swoje fanki tworząc tom 4 serii Oczy wilka, moje recenzje przeczytacie <tutaj> Warto zapoznać się z wcześniejszymi tomami by w pełni zrozumieć relację która łączy Lenę i Artura.

Mogłoby się wydawać że Artur osiągnął już wszystko, ma piękną żonę, małą córeczkę, firma prosperuje bardzo dobrze, a on stara się przejść na w pełni legalną działalność. Przynajmniej tak mówi żonie. Tymczasem Lena znajduje pod łóżkiem walizkę pełną pieniędzy. Od tego czasu kobieta czuje się nieswojo, ma złe przeczucia, podsycane jeszcze przez plotki które krążą po mieście.

Arturem interesuje się policja, nowy śledczy koniecznie chce coś na niego znaleźć. Okazja nadarza się sama gdy Artur zostaje podejrzany o uprowadzenie kobiety. Kobiety z którą kiedyś był w związku.

Mamy rozdziały pisane z trzech perspektyw: Artura, Leny i tajemniczego mężczyzny. On chce skrzywdzić Artura, a najprostszą drogą do tego będzie uderzenie w rodzinę. Przeczucia Leny spełniają się w najgorszy z możliwych sposobów.

Napięcie zostało rozłożone równomiernie, cały czas czytelnikowi towarzyszy niepokój, to podskórne uczucie że zaraz coś się wydarzy. Nie wiadomo jednak skąd padnie uderzenie. Zagranie było świetne, poplątanie wątków intrygujące. Mimo czasu który minął odkąd czytałam poprzedni tom to łatwo było wbić się w tę historię. Bohaterowie są charakterystyczni, mają silne osobowości, nie łatwo z nimi pogrywać, a jednak ktoś odważył się rzucić wyzwanie Arturowi.

Dla fanek serii Oczy wilka to pozycja obowiązkowa. A jeśli przy okazji premiery tego tomu dopiero chcecie zapoznać się z tą serią to powiem że to świetna decyzja (bo nie będziecie musieli czekać na kolejne części). Czytajcie!

A jeśli będzie wam mało to w naszej ulubionej księgarni TaniaKsiążka w dziale literatura obyczajowa sporo promocji. 

5 komentarzy:

 1. Serię tę mam jeszcze do nadrobienia, ale na pewno to zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię prozę autorki. Zawsze mocno mnie wciągają jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki i chętnie skusi się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł chętnie podsunę koleżance pod rozwagę, powinien ją zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej serii zupełnie nie znam, a szkoda. Zapowiada się ciekawie, więc mam do nadrobienia

  OdpowiedzUsuń