środa, 5 października 2022

Gra

 TYTUŁ: Gra

AUTOR: Sara Antczak 

WYDAWNICTWO: Filia

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 470Takiej książki było mi trzeba, thrillera który wciągnie mnie bez reszty, od pierwszej strony.

Bohaterka pogrzebana żywcem? Oj, to musi być mocne - a taką scenę dostajemy już na dzień dobry. Później jest jeszcze lepiej ;) 

Zaproszenie do gry w podchody; sześcioro zawodników zjawia się na polanie w puszczy Posoczyńskiej. Ich celem jest znalezienie Partyzantów, wykonanie zadań i rozwiązanie zagadek. Już podczas pierwszego etapu staje się jasne że to nie będzie łatwa przeprawa i to nie tylko ze względu na stopień trudności pozostawionych do rozszyfrowania wskazówek. Każdy z uczestników ma coś na sumieniu, czegoś się boi, czegoś pragnie. Partyzanci to wiedzą, zaprosili do gry nieprzypadkowe osoby. 

Narracja została poprowadzona w taki sposób że mamy szansę poznać każdego uczestnika gry. Każdy może być tutaj celem, każdy może być tym który zdradzi grupę. Żadna postać nie jest czarno-biała. Wejście w psychikę każdego z bohaterów stanowiło nielada wyzwanie, ale autorka przedstawiła ich tak dogłębnie, tak sugestywnie, że z każdą kolejną stroną chciałam więcej. Chciałam też odkrywać kolejne karty, zajrzeć do kolejnego czerwonego pudełka ze wskazówką, no cóż... dałam się wciągnąć w tę grę. Czułam napięcie podczas ucieczki przez las, czułam chłód jaskini, czułam strach. Ta książka zaangażowała mnie bez reszty.

Punkt kulminacyjny jest mocno rozbudowany. Czy taką grę, która bazuje na emocjach, która wyciąga na światło dzienne wszystko to co najgorsze można zakończyć w jeden sposób? Ilu graczy tyle możliwych zakończeń, a może to ktoś inny już wcześniej określił jak ma wyglądać finał? 

Finał, był dostosowany do poziomu całości, co z jednej strony jest całkiem ok, z drugiej jednak mogło być jeszcze mocniejsze, mogło być taką wisienką na torcie. 

Potwory tworzą inne potwory: sprawdźcie czy ta książka potwierdza tę tezę.

Współpraca reklmowa z wydawnictwem Filia. 


6 komentarzy:

 1. Już Mam pobraną tą książkę na Legimi. Jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka ostatnio ciągle gdzieś mi się pojawia. Jestem jej coraz bardziej ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie tą książką. Chętnie ją przeczytam. Takie emocjonalne książki czyta mi się najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Thrillery to mój ulubiony gatunek literacki, więc ta książka na pewno mi się spodoba i wywoła we mnie wiele emocji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się ta propozycja. Miło spędziłam czas z tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem szczerze że z każdą recenzją nabieram większej ochoty na ten tytuł!

  OdpowiedzUsuń