piątek, 7 października 2022

Towarzyskie przypały Lottie Brooks

 TYTUŁ: Towarzyskie przypały Lottie Brooks 

AUTOR: Katie Kirby

WYDAWNICTWO: Znak Emotikon 

ROK WYDANIA: 2022

 LICZBA STRON: 455Pamiętacie Lottie? Recenzja tutaj 🌸 moja starsza córka uwielbia tę bohaterkę. Drugi tom przeczytała w ekspresowym tempie, ja sobie podczytywałam gdzieś mimochodem i to były takie miłe akcenty w ciągu dnia. 

Styl pisania tej książki jest genialny, ta historia czyta się sama. Jest lekko, przyjemnie, zabawnie a przy tym bardzo realnie. Pierwsza miłość, kłótnie z koleżankami, mała płacząca siostrzyczka w domu, wiecznie zmęczona i zirytowana mama i miesiączka która pojawia się w najmniej odpowiednim momencie.

Dla mnie ta książka to taki powrót do przeszłości, bo sama pisałam pamiętnik, sama wzdychałam do kolegi z klasy, miałam przyjaciółkę i "przyjaciółkę". To dla mnie takie przypomnienie tych emocji i rozterek, a teraz przeżywa to moja córka 🙀. Ta książka pozwoli z pewnym dystansem spojrzeć dziewczynkom na sytuacje która tu i teraz może być ich końcem świata. 

Takie książki na pewno zachęcą nastolatki do czytania, są przeciwwagą dla obowiązkowych nudnych lektur. Jeśli znacie dziewczynkę w wieku 12+ to bez wahania możecie polecić jej tę serię:) ja jako mama dziewczynki wkraczającej w fascynujący okres dojrzewania wystawiam tej książce 5 z plusem. 

Za bezpośredniość, za humor, za świetne rysunki, za bohaterkę którą da się lubić. 

Współpraca reklmowa z wydawnictwem Znak.4 komentarze:

 1. Dziewczynki w mojej rodzinie są jeszcze zbyt małe na taką lekturę, ale będę pamiętała o niej na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam i uważam, że to bardzo dobre, że takie książki są wydawane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji. Chętnie skuszę się na ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Krótka ale zachęcająca recenzja, sprezentuję mojej córce.

  OdpowiedzUsuń