niedziela, 2 października 2022

Podsumowanie września


 To był cudowny miesiąc. Praca marzeń, nowe wyzwania, nowe znajomości i ciut więcej czasu na czytanie. Domowo szybko udało nam się wdrożyć jakiś rytm więc wszystko jak najbardziej gra :) zmiany wychodzą na dobre. 

W związku z tym że zwiększył mi się czas dojazdu do pracy to słucham więcej audioobooków: w tym miesiącu przesłuchałam 4 książki: 

🎧 Tajemnice domu w Bielinach Katarzyny Bereniki Miszczuk

🎧 Taśmy rodzinne Marcina Marcisza

🎧 Wina wina Małgorzaty Starosty

🎧 Wizjer Magdaleny Witkiewicz 


Książek przeczytałam 9 i udało mi się zmniejszyć stos hańby ilościowo i jakościowo :) 


📚 Cudnie wciągająca "Furia" z krwawymi opisami zbrodni, ze świetną ekipą śledczą i zakończeniem które wbiło mnie w fotel.

📚 Dziedzictwo - kryminał w stylu retro, Wielkopolski dworek, ziemiańskie obyczaje i kolejne morderstwa, uf to była na prawdę skomplikowana zagadka.

📚 Naszyjnik z jarzębiny nieco eteryczne wprowadzenie w jesienny klimat, trochę rodzinnych tajemnic i zaglądania w najbardziej ukryte zakamarki duszy.

📚 Niewygodni wartościowe wywiady z tymi którzy nie boją się mówić prawdy o powstawaniu, o obozach, o wywózkach, przejmujące historie które trzeba ocalić od zapomnienia.

📚 Rocznica - weekend nad morzem może zmienić wszystko, czy rodzina która rozpadła się dawno temu będzie potrafiła spędzić ze sobą kilka dni?

📚 Lekcje chemii - moje 10/10 nic więcej nie powiem, musicie przeczytać tę książkę.

📚 W mroku płytkich kłamstw - thriller paranormalny? To było ciekawe doświadczenie zwłaszcza gdy życiu bohaterów zagrażało coś jak najbardziej realnego

📚 Nareszcie cię rozumiem mamo! Zbiór opowiadań o wyjątkowej relacji matka-córka. Sprawdźcie jak wiele można napisać w tym temacie.

📚 Narzeczona z powstania - ta książka nie zostawiła na mnie suchej nitki. Bardzo osobista książka Magdy Kordel, która zdecydowała się opowiedzieć historię swojej babci. 

Powiem szczerze że wszystkie książki przeczytane we wrześniu zasługują na to by je docenić. Każda w swoim gatunku była niesamowita, dostarczała ogromu emocji, pozwoliła zatracić się w lekturze i zapomnieć o świecie. Za to kocham książki, za te historie w nich zaklęte, za to że każda pozwala mi przeżyć coś nowego. 


 

2 komentarze:

  1. Bardzo się cieszę kochana, że wszystko tak pomyślnie się układa w Twoim życiu kochana.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudownie czyta się, że to był dla Ciebie taki dobry miesiąc. Super!

    OdpowiedzUsuń