poniedziałek, 10 października 2022

After tom 1

 TYTUŁ: After tom 1

AUTOR: Anna Todd

WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Kobiece

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 168 + dodatekŚwiatowy fenomen wydawniczy w graficznej odsłonie!

Kiedyś musi być ten pierwszy raz :) pierwsze moje spotkanie z twórczością Anny Todd i z powieścią graficzną. Doświadczenie okazało się niezwykle ciekawe, ale mam trochę wątpliwości co do pozytywnej oceny całości.

Historia została nieco spłycona. Relacja Tessy i Hardina to klasyczne hate to love, gra w kotka i myszkę, spektakularne kłótnie i słodkie godzenie się. 

Hardin jest przebojowy, bezkompromisowy, dziewczyny traktuje przedmiotowo, do czasu aż poznaje Tessę. Poukładaną dziewczynę, z jasnym planem na przyszłość. Tessa przyjeżdżając na studia wymyka się nadopiekuńczej matkce; początkowo niechętnie ale zaczyna żyć studenckim życiem. Imprezy, alkohol, nowe znajomości.

Sam zamysł komiksu i jego wykonanie oceniam bardzo dobrze. Dodatkowy plus za kulisy powstawania grafik, to było na prawdę ciekawe. Co do historii to sądzę, że sporo ona straciła (chyba że w powieści też nie ma miejsca na jakieś poważniejsze myśli bohaterów dotyczące sytuacji w której się znaleźli), akcja mknie do przodu, relacja Tessy i Hardina jest chaotyczna, pełna krzyku, wzajemnego niezrozumienia, toksyczna od samego początku. 

Tessa z szarej myszki zmienia się w... Właściwie nie wiem w kogo. Na pewno nabiera jakiegoś życiowego doświadczenia, bo do tej pory żyła zamknięta w szczelnej bańce. Nie jest jednak wzorem do naśladowania. 

Fabuła więc nie do końca do mnie trafiła. Ale może też nie mieszczę się już w grupie docelowej 🙈 chociaz jest to książka 18+. Możecie łatwo i szybko sprawdzić czy Wy odnajdziecie się w tej historii, bo forma powieści graficznej jest bardzo przystępna.Ja chętnie rozejrzę się za innym komiksami. Szeroki wybór powieści graficznych znajdziecie w internetowej księgarni Taniaksiążka.pl

Post reklamowy współpraca z księgarnią taniaksiazka.pl

5 komentarzy:

 1. Takie komiksowe formy są bardzo przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko sięgam po opowieści graficzne, ale ta mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może faktycznie lepiej sięgnąć po tę skróconą wersję graficzną?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno ciekawe wydanie pod katem graficznym. Natomiast nie rozumiem zamysłu spłycania fabuły...

  OdpowiedzUsuń