poniedziałek, 24 stycznia 2022

Skarb Mikołajka

 "SKARB MIKOŁAJKA" opowieść filmowa napisana na podstawie książek Goscinny'ego i Sempégo

WYDAWNICTWO: Znak emotikon

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 163Mikołajka poznałam przy okazji wspólnego czytania lektury z Gabi w klasie czwartej. To lektura pełna przygód i dobrego humoru. Niedawno udało się moim dziewczynom zobaczyć przedstawienie teatralne na podstawie powieści. Teraz planujemy wybrać się do kina, ale zanim to nastąpi sięgamy po książkę.

Mikołajek, Rufus, Alcest, Gotfryd, Euzebiusz, Kleofas, Maksencjusz i Ananiasz tworzą zgraną paczkę "Niezwyciężonych". Każdy z chłopców ma jedną charakterystyczną cechę, która czyni go wyjątkowym. Razem spędzają wolny czas i każdą szkolną przerwę, dokuczają na lekcjach i wpadają na genialne pomysły. A dobry pomysł będzie teraz na wagę złota gdy okazuje się, że tata Mikołajka dostał awans, a to wiąże się z przeprowadzką. Przecież to niemożliwe żeby Mikołaja zbrakło, przecież Niezwyciężeni są też nierozłączni.

Pomysłem na udaremnienie wyprowadzki ma być zdobycie pieniędzy. A żeby to osiągnąć chłopcy wyruszają na poszukiwanie skarbu wikingów. Przygoda przede wszystkim!

Co jeszcze znajdziecie w książce? Tajemniczo znikające gwizdki, konkurs astronomiczny i kadry z filmu.

Książkę przeczytałyśmy błyskawicznie kibicując Mikołajkowi. Sporo tutaj akcji, mało opisów. Nie trzeba skupiać się na szczegółach otoczenia czy charakterystyki. Krótkie, proste zdania to przyjemność czytania dla dzieciaków. 

Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie teraz wybrać się do kina, to ta książka umili wam oczekiwanie. A jako smaczek wstęp do tej historii napisali Anne Goscinny (córka autora) i Juliana Rappeneau (reżysera filmu).

Gabi (11 lat): Mikołajek i reszta paczki zawsze poprawiają mi humor. Ich przygody to zawsze nieoczekiwane zwroty akcji, książkę czytało się bardzo dobrze, ale już nie mogę się doczekać pójścia do kina.

Lidka (9 lat): fajnie tak sobie biegać po placu i wymyślać nowe zabawy, Niezwyciężeni mają sporo pomysłów i bogatą wyobraźnię, a w dodatku sporo zabawnych kłopotów.
Polecamy 

9 komentarzy:

 1. Super, fajnie na pewno zajrzeć do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna alternatywa jeśli nie można wybrać się do kina. Opinia dzieci bardzo cenna

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że i dzieci angażują się w ocenę książki. Bardzo ciekawa i godna uwagi pozycja

  OdpowiedzUsuń
 4. oj nie....zdecydownie nie. Ani ksiązka ani film. Dla mnie to nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda :( moim zdaniem taka historia to dobry sposób na oderwanie dzieci od smartfonów

   Usuń
 5. Jestem bardzo ciekawa książki i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam do czynienia z przygodami Mikołajka w żadnej postaci - ani książek, ani filmów ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham Mikołajka, mam wszystkie części, ale tylko te oryginalne. Zaczytywałam się w nim od dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń