sobota, 3 grudnia 2022

Autobiografia Matthew Perry

 TYTUŁ: Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz. 

AUTOR: Matthew Perry 

WYDAWNICTWO: WAB

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 301

Po biografie sięgam rzadko, a po autobiografie jeszcze rzadziej. Ale na tyle lubię serial Przyjaciele że chętnie poznaje ciekawostki z życia aktorów. 

Matthew Perry w szczerej opowieści wyznaje jak ciężka była i jest walka z nałogiem. Uzależnienie od alkoholu i opioidów, walka z samym sobą, krok od śmierci to główne wątki tej książki.  

Czy wydanie kilku tysięcy dolarów na odwyk i terapię przyniosło oczekiwane skutki? Nie. Choroba jest silniejsza niż wola. Potrzeba zapełnienia pustki jest silniejsza niż cokolwiek innego. Matthew Perry stał nad przepaścią. Teraz dzieli się przemyśleniami, nadzieją i wsparciem dla tych którzy znaleźli się w tragicznym punkcie swojego życia. 

Nie brak w tej książce anegdot z planu serialu Przyjaciele czy filmów w których grał główną rolę (m.in Polubić czy poślubić). Było trochę o związkach których nie potrafił utrzymać, bo zrywał pierwszy bojąc się odrzucenia. Było o męskiej przyjaźni i rywalizacji. Historia gwiazdy telewizyjnej która jak tlenu potrzebowała akceptacji jest zaskoczeniem. Bo przecież sukces który osiągnął powinien równać się szczęściu. A jednak było zupełnie inaczej.

Ta książka to szczere i szczegółowe wyznanie, ale okraszone sporą dawką humoru. Bo Perry jest zabawny, potrafi rozśmieszać ale nie bagatelizuje problemu. Wykłada karty na stół, nie usprawiedliwia się i to jest największy atut tej publikacji.

Ta książka pokazuje najbardziej ludzką naturę człowieka z pierwszych stron gazet. Przeczytajcie, bo to co widać w kolorowych czasopismach jest tylko piękną powłoczką. 

Polecam! 


8 komentarzy:

 1. Wiadomo, że kolorówki przekłamują rzeczywistość. Tak samo jak życie w sieci. Natomiast czy chcę to przeczytać? Odpuszczam. Mam tyle pięknych książek do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. uzależnienia to trudny temat, niestety często dosięga artystów osoby bardziej wrażliwe

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno warto poznać jego historię, bo może nas zszokować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzadko sięgam po biografir, no chyba że akurat interesuje mnie dana osoba

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za biografiami, ale i one potrafią być naprawdę ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie skuszę się na tę lekturę ze względu na to, że nie kojarzę tego mężczyzny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odkupie idzikjusta@gmail.com

  OdpowiedzUsuń