czwartek, 8 grudnia 2022

Najprostszy podarunek

TYTUŁ: Najprostszy podarunek 

AUTOR: Stefanos Xenakis

WYDAWNICTWO: Media rodzina 

ROK WYDANIA: 2022

LICZBA STRON: 326Gwarantuje Wam, że nie przejdziecie obok tej książki obojętnie. Jeśli zauważycie ją na półce w księgarni czy bibliotece na pewno będziecie chcieli wziąć ją do ręki. Okładka jest cudowna i jeśli już przestaniecie wpatrywać się w nią z zachwytem i przekartkujecie całość zauważycie, że składa się z krótkich opowiadań i przypowieści. A każdy krótki tekst trafia w punkt, w sam środek serca. 

Ja niechętnie sięgam po poradniki, nie wierzę w zaklinanie i afirmację rzeczywistości a ta książka, która nie jest ani jednym ani drugim przekazała mi taką dawkę inspiracji, że aż samej trudno mi w to uwierzyć. I właściwie okazuje się, że minimalnym wysiłkiem można osiągnąć radość z życia. Powiem wam jak: wystarczy zacząć widzieć nie tylko patrzeć. Autor tej książki codziennie wieczorem zapisuje w notesie rzeczy, za które może być wdzięczny: że wstał z łóżka na dwie zdrowe nogi, ma ciepłą wodę, może pójść dokąd zechce, może wykorzystać swój dzień na milion różnych sposobów. I ty też możesz!

"Nie wierzę w to, że możemy stanowić o swojej przyszłości. Możemy jednak decydować o własnych nawykach, a one z kolei mają ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądało nasze życie"

 Pozaznaczałam sobie mnóstwo cytatów. Córkom poleciłam kilka przypowieści (np. o oglądaniu telewizji, o wyznaczeniu sobie celu, o małych radościach). Wam polecam całość :)

Bo ważne jest też by nieść tę radość życia. Przepuścić innego kierowcę na skrzyżowaniu, uśmiechnąć się do przypadkowej osoby, podziękować pani na kasie. Takie małe gest może nie zmienią całego świata ale na pewno zmienią dzień/poprawią humor osobie do której są skierowane.

Książkę polecam, zobaczycie że będzie idealnym prezentem pod choinkę. 4 komentarze:

 1. Ciekawa recenzja, jednak zastanowię się nad lekturą

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli trafi w moje ręce, chętnie go sobie przejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna książka z pięknym przesłaniem. Dziękuję za inspirację prezentową :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję, że to będzie bardzo inspirująca lektura dla mnie.

  OdpowiedzUsuń