piątek, 6 października 2017

Inwigilacja

TYTUŁ: Inwigilacja

AUTOR: Remigiusz Mróz

WYDAWNICTWO: Czwarta strona

ROK WYDANIA: 2017

LICZBA STRON: 588Inwigilacja to już 5 spotkanie z duetem prawniczym Chyłka & Oryński, recenzje poprzednich tomów znajdziecie tutaj:
Kasacja
Zaginięcie
Rewizja
Immunitet

Czy znając Chyłkę z poprzednich tomów serii moglibyście wyobrazić ja sobie bez papierosa i popijającą kawę Inkę? Ja jakoś nie mogłam, ale stan w którym znalazła się Joanna zmienił jej stosunek do używek (chociaż i w tym tomie nie zabraknie zmożenia alkoholem). Burza hormonalna nie zmieniła jednak podejścia Chyłki do pracy i do Kordiana. Przepychanki pani mecenas i Zordona są już sławne na mieście. Ten element książki pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie.

Sprawa, w której tym razem prawniczy duet bierze udział jest dość kontrowersyjna. prawnicy bronią mężczyzny oskarżonego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Fahad Al-Jassam okazuje się być dzieckiem, które zostało porwane w Egipcie - takie są fakty potwierdzone wynikiem badania DNA, ale oskarżony utrzymuje że to nie prawda.
Chyłka staje przed trudnym zadaniem, prokurator oskarżający to górna półka, ponadto opinia publiczna domaga sie natychmiastowej kary, a pani mecenas sama ma wątpliwości co do niewinności klienta.

Po skończeniu Immunitetu obawiałam sie że kontynuacja tej serii to będzie równia pochyła ale pomyliłam się. Intryga w Inwigilacji była dopracowana i miała w sobie odpowiedni element zaskoczenia. Zaraz po Rewizji to moja ulubiona książka z serii.
Te rawie 600 stron czyta się na prawdę szybko, z ciekawością odkrywam tajniki inwigilacji prowadzonej przez służby kierujące się dobrem obywateli. Pytaniem jednak które czytelnik zadaje sobie podczas czytania jest dobro ogółu obywateli można stawiać ponad dobro jednostki?

Zakończenie wymaga natychmiastowego sięgnięcia po kolejny tom (uf jak dobrze że Oskarżenie już zostało wydane), więc ogromnie polecam.

 Jest to 81 książka którą przeczytałam w 2017r.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
*Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczka-ksiażek.pl 
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
*#czytambopolskie na poligonie domowym październik
* wyzwanie Zatytułuj się

6 komentarzy:

 1. 💗 Mróz uzależnił mnie od pierwszych stron Kasacji , teraz z niecierpliwości ciężko czekać na następny tom

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, a ja mam za mało czasu na czytanie :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Hahahaha! ♥ Wiedziałam, że Ci się spodoba! Bardzo się cieszę z Twojej recenzji! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja ulubiona seria. :D Cieszę się, że Chyłka w końcu zauważa swój problem i mam nadzieję czym prędzej sięgnąć po ten tom. :) Zazdroszczę Ci tej kapitalnej lektury. :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytam wszystko co wyjdzie spod pióra Mroza.

  OdpowiedzUsuń