środa, 18 stycznia 2017

Zaginięcie

TYTUŁ: Zaginięcie

AUTOR: Remigusz Mróz

WYDAWNICTWO: Czwarta Strona

ROK WYDANIA: 2015

LICZBA STRON:  509


Tom 2 serii o Joannie Chyłce i Kordianie Oryńskim. W środku nocy Joanna dostaje telefon od dawnej szkolnej koleżanki o zaginięciu jej 3 letniej córeczki. Angelika i jej mąż są podejrzani w sprawie o zniknięcie małej.  Małżeństwo zapewnia sobie nawzajem alibi, a brak ciała i pojawiające się nowe dowody tylko podkręcają akcje, którą nagłaśniają media.

Sprawa opisana w książce żywo przypomina sprawę Madzi z Sosnowca, która  często jest tutaj przypominana. Nie jest to jednak naprowadzające na ostateczne rozwiązanie zagadki.

Bardzo szybko dochodzi do procesu, a para prawników nadal nie jest przekonana o niewinności swoich klientów. Podczas przesłuchań na światło dzienne wychodzą nowe fakty, świadkowie pod ostrzałem pytań Chyłki plączą się w zeznaniach. Nieoczekiwanie jednak pałeczkę w tym duecie musi przejąć Kordian.

„Nasz obowiązek wobec klienta każe dążyć do stanu, który jest dla niego najkorzystniejszy pod względem prawnym. Jeśli mamy to osiągnąć wbrew jego woli, trudno.” – cała Chyłka, patronka i mentorka ale jednak kierująca się niekiedy swoim „widzi misie”.

Czy rzucony na głęboką wodę młody aplikant poradzi sobie w starciu z prokuratorem i co z tego wyniknie?  Musicie przeczytać Zaginiecie.

Część drugą serii oceniam wyżej niż pierwszą, mniej tutaj prawniczego języka, a więcej ciekawej akcji.


Niech nie zraża was ilość stron, bo naprawdę szybko się czyta. Co tam przypalony obiad, ważne że dzieje się dzieje, a rozwiązanie sprawy jak zwykle na końcowych stronach.

Polecam.Jest to 5 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
*#czytambopolskie na poligonie domowym
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja
*olimpiada czytelnicza na blogu posredniczkaa.pl

5 komentarzy:

 1. Hahahaha "Niech nie zraża was ilość stron, bo naprawdę szybko się czyta. Co tam przypalony obiad, ważne że dzieje się dzieje, a rozwiązanie sprawy jak zwykle na końcowych stronach." Genialne! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. To moja ukochana część z tej serii. W ciągu jej czytania najbardziej zastanawiałam się, czy mała żyje i strasznie bałam się o jej los.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie mam pojęcia dlaczego, ale nie moge zdjec dodac do pinterest :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam. Czytam wszystko co wyjdzie spod pióra Mroza.

  OdpowiedzUsuń