piątek, 29 grudnia 2017

Figura jak z ekranu

TYTUŁ: Figura jak z ekranu

AUTOR: Anna Męczyńska

WYDAWNICTWO; Edipresse książki

ROK WYDANIA: 2017

LICZBA STRON: 219
Tuż przed Sylwestrową Nocą przychodzę do was z recenzją poradnika modowego. Tytuł może trochę mylić bo sugeruje że głównym tematem książki będzie szczupła sylwetka. W tej książce chodzi raczej o modę i styl, jak dobrać ubrania do kształtu sylwetki, jak stworzyć swój styl, jak bawić się modą.

"Pomyśl, że Twoje ciało, takie jakie jest, to Twój kapitał. Raz większy, raz mniejszy. Nie lekceważ tego czym dysponujesz, bo to jest punkt wyjścia do określenia jaka jesteś i jaki jest Twój styl."

Autorka książki Anna Mączyńska to stylistka gwiazd seriali, to ona ubrała Agatę z serialu Prawo Agaty oraz Natalię z Rodzinki.pl. Pani Anna radzi zajrzeć nam do szafy, zrobić w niej małe (a nie gruntowne) przemeblowanie, wskazuje uniwersalne rzeczy, które powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety. Radzi by bawić się dodatkami, by czerpać inspiracje a nie bezmyślnie kopiować.

"Moda może wydawać Ci się czymś błahym i mało istotnym, ale to też wspaniałe narzędzie do kreowania siebie, do poprawiania sobie humoru, zmieniania sie w zależności od nastroju. Korzystaj z tego!"

Podobnie jak przy książce I ty możesz zostać damą porady są uniwersalne i będę do nich wracać jeszcze nie raz. Język przestępny a porady zrozumiałe, można je wprowadzić do życia już dziś!

Bardzo spodobał mi się rozdział: MODNA BAZA, czyli jakie ubrania kupować. Rzeczy klasyczne zawsze się sprawdzają i nigdy nie wyjdą z mody, warto więc poczynić taką inwestycje.

Książka jest ilustrowana fotografiami z wybiegów czy zdjeciami gwiazd, które mają już wypracowany swój styl. Warto podpatrzeć kilka trików i spróbować zastosować je u siebie.

Polecam książkę i zabawę modą. To kolejny poradnik, z którego będę korzystać i na pewno polecę go swoim córkom gdy będą szukały swojego stylu.


Jest to 108 książka którą przeczytałam w 2017r
Książka bierze udział w wyzwaniu:
*Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczka-ksiażek.pl  grudzień
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja


2 komentarze:

  1. Raczej nie dla mnie, ale wiem komu polecę.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Idealna książka dla mnie <3
    Wygląd ma dla mnie znaczenie ;) Moja babcia zawsze mówiła: Jak cię widzą, tak cię piszą :)

    OdpowiedzUsuń