sobota, 2 czerwca 2018

Podsumowanie maja i plany na cz

zdjęcie z internetu

Maj to na prawdę najpiękniejszy miesiąc w roku. Dla mnie upłynął pod znakiem ciekawych lektur. Przeczytałam 8 książek w tym 600 stronnicowego Hannibala. Znikają też książki z mojej półki wstydu, więc jak najbardziej mnie to cieszy.

Przy okazji planów na maj wspominałam o debiucie Adranny Rak "Uwikłani", ale niestety z przyczyn technicznych na premierę trzeba jeszcze poczekać.

W planach na czerwiec prym wiodą książki od Warszawskiej Firmy Wydawniczej. Chociaż nie są jakoś przesadnie grube, mam nadzieję że treść bedzie zadowalająca.


"Inni..." Joanna Bura - link do opisu <klik>

"Scenariusz życia" Joanna Śleboda - link do opisu <klik>

"Mr Fugu" Joanna Shigenobu - link do opisu <klik>

"Apokalipsa. Dobra Nowina dla Ciebie" Karol Szymański i Mirosław Rucki <klik>

"Moja teoria wszystkiego. Na chłopski rozum." Bodo Hobbyquantenmechaniker <klik>

Mam również zamiar przeczytać książkę ciekawostkę od wydawnictwa Znak.


Poznaj świat, który zainspirował George’a R.R. Martina
Fascynuje Cię średniowiecze?
Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądało życie w średniowiecznej wsi? Kim byli jej mieszkańcy? Czym się zajmowali? Co jedli? Jak się ubierali? Jak dbali o higienę i czy w ogóle to robili? Jak dokładnie wyglądała ich codzienność? Wszystkie te sekrety odkrywają przed nami znakomici badacze tej epoki Joseph i Frances Gies.
Spotykamy mieszkańców wsi przy pracy i w czasie wiejskich uroczystości. Zasiadamy z nimi przy stole i w kościelnej ławie. Poznajemy czym jest pańszczyzna i jak wyglądały relacje między panem a chłopem. Poznajemy też wieś jako jedno z pierwszych nowoczesnych społeczeństw, które stworzyło podwaliny pod współczesną cywilizację.
Dwoje cenionych historyków po raz kolejny zabiera nas w fantastyczną podróż po czasach średniowiecza, które niezmiennie zachwyca i zaskakuje.
Oglądasz „Grę o tron”?
Natchnieniem dla George’a R. R. Martina przy tworzeniu fascynującego świata „Pieśni Lodu i Ognia” były czasy średniowiecza. Wówczas wśród jego lektur znalazły się także książki małżeństwa Giesów. Dziś każdy z nas może kroczyć jego śladami w poszukiwaniu tego, co go zainspirowało.
„Życie w średniowiecznej wsi” to kolejna część wspaniałej trylogii, stanowiącej lekturę obowiązkową dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela twórczości George’a R. R. Martina.
Opis pochodzi ze strony lubimyczytac.pl

Zaczytanego czerwca kochani :)

10 komentarzy:

 1. Bardzo dobry wynik, gratuluję. Niech czerwiec będzie owocny.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. No no no, idziesz jak burza! W dodatku ogromnie zazdroszczę Ci znikania pozycji z półki wstydu! Też muszę się za to wziąć! Zaczytanego czerwca i Tobie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo książek udało Ci się przeczytać. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego Hannibala Ci trochę zazdroszczę. Też chciałabym poznać tą książkę. A wynik bardzo dobry :) Życzę zaczytanego czerwca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czaje się na Hannibala od lat, powinnam go w końcu nadrobić. Kilka lat temu przeczytałam "Milczenie owiec", wtedy nawet nie wiedziałam że to część serii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana to nie o Hannibala Lectera chodzi, tylko o Hannibala dowódce wojsk Kartaginy z III wieku p.n.e - ja czytałam powieść historyczną, a nie thriller Harrisa

   Usuń