czwartek, 21 czerwca 2018

WPIS ARCHIWALNY

Dziś najdłuższy dzień w roku, pierwszy dzień lata - a u mnie bardzo gorący okres :) Z tej okazji przychodzę z archiwalnym wpisem pochodzącym ze starego bloga. Książka idealnie pasuje na wakacyjną lekturę, więc zapraszam na recenzje.TYTUŁ: Jak powietrze
AUTOR: Agata Czykierda - Grabowska
WYDAWNICTWO: OMG Books
ROK WYDANIA: 2016
LICZBA STRON: 480

Do książki trzeba usiąść z nastawieniem, że to romantyczna historia miłosna, żeby potem nie mieć do siebie pretensji że było tak pięknie i z motylami w brzuchu. Dominik i Oliwia to para której się kibicuje ich historia pochłania i nie pozwala odłożyć książki aż do ostatniej strony.

Oliwia 21- letnia studentka, mieszkająca na Żoliborzu, bogata panienka z dobrego domu, której imponują nielegalne wyścigi samochodowe. Na tym obrazku „pustej laski” widnieją rysy, a po zdarciu wierzchniej warstwy ujrzymy wnętrze naznaczone bólem i tęsknotą. Oliwia to wrażliwa dziewczyna, która szuka drogi do siebie samej, a znajduje ją dopiero za sprawą Dominika.

Dominik 22- letni mechanik samochodowy, mieszkaniec Pragi, wychowywany w domu dziecka. Chłopak który chce stać się „niewidzialny”, który chce być skałą by nie musieć czuć i pamiętać o bolesnej przeszłości. Chłopak którego całym życiem są 5-letnie bliźniaki Hania i Kacper, na jego głowie jest dom, praca, zakupy i wychowywanie dzieci. Dominik opiekuje się nimi bo mama, która gdy on był chłopcem była niewydolna wychowawczo, nie żyje.  
Życie Dominika było poukładane, miało swój rytm, do czasu aż Oliwia nie potrąciła go na pasach i nie złamała mu nogi. Życie z gipsem  nie jest łatwe zwłaszcza, że dzieci muszą chodzić do przedszkola i wymagają całodziennej opieki, a nad rodziną krąży kurator by mieć pewność że Dominik radzi sobie w roli opiekuna 5- latków. Oliwia czuje się zobowiązana i pomaga przy odwożeniu dzieci do przedszkola, zyskuje sympatię bliźniaków i odkrywa w sobie radość o której istnieniu zapomniała.

Powieść napisana lekko i romantycznie. Doskonale przedstawione etapy zakochania, które poznajemy z perspektywy zarówno Dominika jak i Oliwi. Przepychanki słowne, zgryźliwe docinki, czułe gesty, głębokie spojrzenia, pierwsze pocałunki. Gdy czytałam tą powieść wracałam wspomnieniami do początków swojego związku, który rozwijał się wolniej niż przez 4 tygodnie ale motyle w brzuchu, oddychanie i latanie są mi jak najbardziej znajome.

W książce nie brakuje fragmentów smutnych i wzruszających co tyko dodaje wiarygodności tak pięknemu uczuciu jakim jest przedstawiona w powieści miłość.

Polecam romantyczną historię czytelniczkom w każdym wieku 

5 komentarzy:

 1. Lubię pióro autorki i na pewno przeczytam tę książkę.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tę książkę! Bardzo mi się podobała, taki idealny romansik!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem lubię przeczytać takie lekkie i romantyczne książki, zatem będę miała na uwadze ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i choć każda kolejna jej książka była lepsza, ta również bardzo mnie urzekła :) To faktycznie dobra lektura na lato.

  OdpowiedzUsuń