piątek, 21 lipca 2017

Awaria małżeńska

TYTUŁ: Awaria Małżeńska

AUTOR: Natasza Socha i Magdalena Witkiewicz

WYDAWNICTWO: FILIA

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 371Dwa małżeństwa: Mateusz i Justyna oraz Sebastian i Ewelina zostają postawione przed nieoczekiwaną sytuacją. Żony w wyniku wypadku autobusu doznają poważnych uszkodzeń ciała i muszą zostać w szpitalu aż na 3 tygodnie. Mężowie muszą przejąć obowiązki pań i poradzić sobie z codziennością. 
Jak opowiadałam córce początek fabuły to zapytała mnie: "i co? Nie poradzą sobie?"  Nawet 7-letnie dziecko wie, że faceci nie ogarniają; dom, szkoła, zakupy, wizyty w szpitalu - to dla nich za dużo.

Zarówno Mateusz jak i Sebastian przed wypadkiem nie spędzali za dużo czasu z dziećmi. Teraz przyjdzie im poznać swoje pociechy, zainteresować się ich rozkładem zajęć, poznać pasje a także egzekwować domowe obowiązki. Dzieci przekonują się że tata nie jest taki zły, staje na wysokości zadania i umie zrobić domową, bezglutenową nutellę.

Dla Justyny i Eweliny pobyt w szpitalu okaże się też nie lada doświadczeniem. Kobiety mają nareszcie czas dla siebie. Choć przez chwilę mogą odpocząć i nie muszą być idealne. Wiedzą że są potrzebne w domu, ale sytuacja zmusza je do przekazania pałeczki. Nadmiar wolnego czasu skutkuje również pewnymi przemyśleniami, nabraniem dystansu i poznaniem swoich mężów zupełnie z innej strony.

Ta książka to dla czytelnika  sama przyjemność. Były momenty, że śmiałam się w głos. Bohaterowie świetnie wykreowani , sytuacje z którymi mierzyli się na co dzień przedstawione w bardzo dowcipny sposób. Nic tu nie jest naciągane, a porcja dobrego humoru na pewno poprawi nastrój w deszczowy lipcowy dzień.Ja się świetnie bawiłam i z czystym sumieniem polecam, komedia obyczajowa pierwsza klasa.

Jest to 57 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja 
*olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa.pl lipiec
* #czytambopolskie , na blogu poligon domowy lipiec
* wyzwanie grunt to okładka na blogu nieperfekcyjnie.pl
* wyzwanie Zatytułuj się

9 komentarzy:

 1. Mam audiobooka tej powieści, ale jeszcze jakoś nie miałam czasu go odsłuchać ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tę książkę. Bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czaję się na nią! Mam chęć na trochę komedii w życiu, chwilę szczerego śmiechu i wesołych opowieści!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i ubawiłam się po pachy. W autobusie ludzie dziwnie na mnie spoglądali gdy, co chwilę chichotałam;) Naprawdę świetny umilacz ponurych dni

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce, ale chętnie po nią sięgnę ^^ Pozdrawiam Książkowa Dusza

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam wiele o tej książce, podobno świetna na poprawę humoru, pozdrawiam https://ucztadladuszy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie czytałam dobrej książki, przy której mogłabym się pośmiać. Czyli sobie wpisuję ją na listę "do przeczytania" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam i uśmiałam się jak nigdy

  OdpowiedzUsuń