wtorek, 11 sierpnia 2020

Beloved

 TYTUŁ: Beloved. Belonging duet tom 1

AUTOR: Corinne Michaels

WYDAWNICTWO: Szósty zmysł

ROK WYDANIA: 2020

LICZBA STRON: 422


Bardzo lubię twórczość Corinne Michaels, recenzje książek które już czytałam znajdziecie tutaj: Powiedz że zostanieszConsolation (Conviction jeszcze przede mną 🙈)

Teraz licząc na dobry, pełen emocji romans z przyjemnością zabrałam się za pierwszy tom nowej serii. 

Ojciec Catherine opuścił rodzinę gdy dziewczynka miała 9 lat. Zupełnie nie rozumie dlaczego jej bezpieczny dotąd świat runął w gruazch. Teraz Cat jest pewną siebie wykształconą kobietą, zbliża się dzień jej ślubu. Przepełniające ją szczęście pęka jednak ja bańka mydlana gdy przyłapuje narzeczonego na zdardzie. Zupełnie się załamuje, i gdyby nie wsparcie przyjaciółek które potrafią postawić ją do pionu zawaliłaby karierę i stanowisko na które ciężko pracowała. Startuje w konkursie na projekt marketingowy jednej z firm kosmetycznych, jej profesjonalizm i zaangażowanie zagwarantowały jej wygraną. Szefem firmy jest przystojny Jackson, którego Cat miała już kiedyś przyjemność poznać.

Jackson to były komandos, obecnie właściciel dwóch firm - ochroniarskiej i kosmetycznej, do której prowadzenia kampanii reklamowej potrzebuje specjalisty. Cat jest profesjonalistką, a ponadto ma w sobie to coś. Wspólny wyjazd służbowy sprawia, że zbliżają się do siebie. Mur zawodowych uprzejmości zostaje skruszony, a coraz głębsze patrzenie sobie w oczy prowadzi do gorącego romansu. 

Cat podchodzi do nowej znajomości pełna obaw, co bedzie jeśli Jackoson też ją kiedyś skrzywdzi, jeśli ona odda mu swoje serce, on na pewno je złamie. Cóż... tworzyć czarne scenariusze to ona potrafi, fakt że trauma z dzieciństwa odcisnęła swoje piętno ale trzeba nauczyć się brać życie jakim jest. Dla mnie Cathrine to taka chodząca sprzeczność - pnie się po szczeblach kariery, jest zdeterminowana i perfekcyjna, a w życiu prywatnym wyolbrzmia problemy robiąc z siebie zahukaną istotkę. 

Życie Jacksona to nie bajka on dźwiga na swoich barkach ogromne poczucie winy, podczas misji stracił najbliższych kolegów, a teraz musi wysłać przyjaciela w niebezpieczne rejony. Mężczyzna zdaje się panować nad emocjami, a mimo to wiadomo że angażuje się w 100% zarówno w sprawy prywatne jak i zawodowe.

Czy uda się pokonać lęki i wątpliwości? Czy dopuszczenie serca do głosu doprowadzi do happy and'u? 

Po tym co autorka pokazała w "Powiedz że zostaniesz" to niestety "Beloved" wypada średnio. (Edit: doczytałam że "Beloved" to debiut autorki, świetnie więc że czytając kolejne jej książki widać rozwój). Zachowanie bohaterki nie do końca było logiczne, a na pewno zbyt łzawe.  Do tego dochodzą liczne literówki które które bywały irytujące. Całość nieco ratuje zakończenie, bardzo emocjonujące, zupełnie odwracające kartę losu bohaterów.

Jako lekkie wakacyjne czytadło sprawdzi się znakomicie. Ale jeśli szukacie w romansach czegoś więcej to tutaj możecie czuć niedosyt. Liczę jednak na to, że w drugiej części będzie lepiej.

Jest to 60 książka, którą przeczytałam w 2020r.

11 komentarzy:

 1. Na wakacyjną chwilę wytchnienia od innych atrakcji, dla miłośniczek tego gatunku. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem lubię sięgnąć po taką lżejszą, banalniejszą książkę, żeby po prostu się zrelaksować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kojarzę tę autorkę, musiałam czytać jakąś jej książkę, ale żadną z tych, o których wspominasz w tekście :<

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za romansami, więc raczej po ten tytuł nie sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że zachowanie bohaterki jest mało logiczne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę w końcu poznać książki tej autorki, ale może powinnam zacząć jednak od innej powieści ;D

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja zaczęłam Beloved, ale męczę się koszmarnie. Bardzo chcę skończyć, ale nie jestem zachwycona

  OdpowiedzUsuń