wtorek, 4 kwietnia 2017

TYTUŁ: Tylko TY

AUTOR: Jasinda Wilder

WYDAWNICTWO: Amber

ROK WYDANIA: 2014

LICZBA STRON: 299OPIS OKŁADKOWY:
Nell Hawthorne kocha Kyle’a, swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa. Ich młodzieńcza miłość jest niezachwiana, a życie pełne obietnic. Do dnia gdy Kyle ginie w tragicznym wypadku i Nell zmienia się na zawsze.
Coltona poznaje na pogrzebie. Oboje robią co w ich mocy, żeby jakoś poradzić sobie z życiem. Kilka lat później spotykają się znowu, w Nowym Jorku, a Colton odkrywa, że Nell nigdy nie doszła do siebie po śmierci Kyle’a. Wciąż zmaga się z głęboko skrywanym bólem i ugina pod nieznośnym ciężarem poczucia winy i żalu.
Oboje mają niezagojone rany. Ale wspólnie uczą się, jak z tym żyć. Nie jak zapomnieć, lecz jak iść dalej – dzięki miłości…

Tylko Ty jest jednym z pierwszych i największych bestsellerów gatunku.

Książka naładowana emocjami po sam czubek okładki. Śmierć ukochanego to niewyobrażalna strata, zwłaszcza dla dziewczyny która dopiero wchodzi w dorosłość. Nell obarcza siebie winą i tłumi żałobę; by chociaż trochę odgonić pustkę sama zadaje sobie  ból. Kaleczy swoje ciało by ból fizyczny choć na chwilę stłumił ten psychiczny.
Colton, starszy brat Kyle’a też wiele przeszedł: walczył o przetrwanie na ulicach Nowego Jorku, wie co to strata ukochanej osoby, bo był świadkiem strzelaniny w które zginęła jego dziewczyna. On jednak pozwolił sobie na przeżycie wszystkich etapów żałoby. Ból pozostał, ale nie przysłania sobą życia które trwa.

Uczucie między Nell i Coltonem rozwija się gwałtownie. Namiętność wybucha z niespotykaną mocą, a duchy przeszłości nadal dają o sobie znać. Wydarzenia poznajemy z perspektywy zarówno Nelly jak i Colta, co pozwala nam zrozumieć motywy ich działań.

To powieść New Adult, której motywem przewodnim jest umiejętność radzenia sobie ze stratą, a także miłość we wszystkich jej odcieniach (od młodzieńczej niewinności do dojrzałego spojrzenia na związek okraszonego płomiennym seksem).


Ta powieść zagwarantuje wam pełen wachlarze emocji – polecam.  

Jest to 27 książka którą przeczytałam w 2017r.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Czytam ile chcę na blogu książko miłości moja kwiecień
*olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa.pl kwiecień

2 komentarze:

  1. Chociaż książki tej serii mają marne okładki (wszystkie bardzo podobne, na jedno kopyto), akurat ta publikacja ogromnie przypadła mi do gustu. Zgadzam się z tym, że oferuje wachlarz emocji. Piękna historia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie przepadam za New Adult, z kolei bardzo lubię czytać historie w których ludzie muszą pogodzić się ze stratą bliskich, opowieści o przeżywaniu kolejnych etapów żałoby itd.

    OdpowiedzUsuń